Tarıkdaroğlu, Kore Savaşı’nın 70. yıl dönümünde Türk Şehitliği’ni ziyaret etti

Erzurum Güncel- Kore Savaşı’nın 70’inci yıl dönümünde BM’ye üye, asker gönderen 22 ülkenin temsilcilerinin katılımıyla BM Güney Kore Anıtsal Mezarlığı’nda Kore şehitleri anıldı. Bakan Yardımcısı Tarıkdaroğlu, şehitlerin kabirleri başında şehit Satı Çetin’in oğlu Yusuf Çetin ile görüşme gerçekleştirdi.

“HAKKINIZI ASLA ÖDEYEMEYİZ”

Bakan Yardımcısı Tarıkdaroğlu, “Kore Savaşı’nın 70’inci yıl dönümü dolayısıyla Güney Kore’ye geldim. Şehit düşen askerlerimizin makamlarını ziyaret ettik. Sizi de arayıp halinizi hatırınızı sormak istedim. Babanız dünyanın bu ucunda yardıma ihtiyacı olan bir millete yardım elini uzatarak çok büyük bir fedakârlıkta bulundu. Sizlere ve şehidimize çok büyük bir minnet borcumuz var. Hakkınızı asla ödeyemeyiz” dedi.

“BİRLİĞİMİZ VE BERABERLİĞİMİZ DEVAM EDECEK”

 Ayrıca Tarıkdaroğlu ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kore Savaşı Ateşkesi’nin 70. yıldönümü anısına gerçekleştirdiğimiz ziyaret kapsamında, Kore Cumhurbaşkanı Sayın Yoon Suk-yeol’un katılımı ve 22 ülkenin temsilcileriyle Busan Türk Şehitliğini ziyaret ettik. Şehitlerimizin, Anadolu’nun dört bir yanından gelerek Kore Cumhuriyeti’nin özgürlüğü için gösterdikleri destansı kahramanlığı evlatlarımıza gururla anlatmaya devam edeceğiz. Dostluğumuzun ve kardeşliğimizin her geçen gün daha da perçinlendiği Kore Cumhuriyeti’yle birliğimiz ve beraberliğimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu, Kore Cumhuriyeti Vatanseverler ve Gazi İşleri Bakanı Park Min-shik’e günün anısına bir tesbih hediye etti.

Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu,, değişik temas ve görüşmelerde de bulundu. 

KAYNAK: CCN TÜRK

f1-sg9cayaa3a4h.jpegf2aipvwaeaiyn9z.jpegf19oz4qaiaar3qd.jpegf19cuigagaegc9g.jpeg

f1-sg9bamaazx7g.jpegf1-sg9xamaaaokm.jpegf2cpkgcwiamjsfk.jpegf2cpkhbxsaaz1cy.jpeg

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu