Squid Game 2. sezon ne zaman? Yeni sezon tarihi belli oldu

Squid Game dizisinin yeni sezonunun ne zaman başlayacağı, diziseverler tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. Her bölümüyle izleyicilerine heyecan fırtınası yaşatan dizinin yeni sezon tarihi belli oldu. Peki, Squid Game 2. sezon ne zaman?

SQUID GAME 2. SEZONU NE ZAMAN?

Squid Game’de Seong Gi-hun karakterine hayat veren Lee Jung-jae, 2. sezon çekimlerinin ilk sezona göre daha uzun süreceğini açıklamıştı. Squid Game’in yeni sezon tarihiyle ilgili yeni açıklama geldi.

Buna göre; Squid Game dizisinin 2. sezonunun 2023 Kasım ayında çıkacağı duyuruldu. Fakat dizinin hangi gün yayınlanacağı henüz belli değil.

SQUID GAME’İN KONUSU NEDİR?

Squid kelimesinin Türkçe karşılığı kalamardır. Game ise oyun anlamına geliyor. Yani Squid Game’in Türkçe karşılığı “Kalamar Oyunu” demektir.

Gerilim ve drama türündeki dizide hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor. Maddi olarak sıkıntıları olan yüzlerce kişi bir gün aldıkları davetle bir oyuna çağrılır. Oyunu cazip kılan ise kazanan kişinin 40 milyon dolarlık büyük ödülü alacak olmasıdır. Oyuna katılan oyuncuların yapması gereken tek şey ise bütün rakiplerini eleyerek hayatta kalan son kişi olmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu