SON DAKİKA: İsrail’den Gazze’ye hava saldırısı

SON DAKİKA: İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

SON DAKİKA HABERİ: İsrail ordusu, Gazze’ye hava saldırısı başlattı. Lübnan’ın güneyinde de İsrail’e ait savaş uçaklarının yoğun sesi duyulmaya başlandı.

Son dakika haberi! İsrail ordusu, Lübnan’dan atılan bir dizi roketin ardından yaşanan gelişmelerden sonra abluka altındaki Gazze’ye saldırı başlattı. İsrail ordu sözcülüğü, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik saldırı başlattığını belirtti. İsrail savaş uçaklarının Gazze’de bazı hedeflere bir dizi hava saldırıları düzenlediği bildirildi. Saldırıda henüz can kaybı ya da yaralanan kimsenin olup olmadığına ilişkin bilgi paylaşılmadı.

NE OLMUŞTU?

İsrail ordusu, Lübnan’dan ülkenin kuzey bölgelerine bir dizi roket atıldığını ve ülkenin kuzey bölgelerinde uyarı sirenlerinin devreye girdiğini duyurmuştu. İsrail Dışişleri Bakanlığı, saldırıda 34 roket fırlatıldığını bildirmiş ve Hamas’ı sorumlu tutmuştu. İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee de topraklarından İsrail’e roket atılmasının sorumluluğunun Lübnan hükümetine ait olduğunu belirtmişti. Yaklaşık iki ay sonra güvenlik kabinesini toplayan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “İç tartışmalar düşmanlarımıza karşılık vermemize engel olmayacak” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu