SON DAKİKA HABERİ: TBMM Başkanı: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde revizyon olabilir – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin yaptığı “Mevcutta 50+1 mecburiyeti partileri yanlış yollara sevk ediyor. Kimin eli, kimin cebinde belli değil.” açıklaması siyasette tartışılmaya devam ediyor.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, sistemin kendi içerisinde beş yıllık uygulamalar çerçevesinde revizyonlar olabileceğini belirtti.

Kurtulmuş, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden geri dönüş yoktur.” deyip sisteme dair meseleleri tek tek konuşmak yerine yeni anayasa çerçevesinde bu konuların tartışılmasının daha doğru olacağını ifade etti.

Gazetecilerin “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 50+1 çıkışının Cumhur İttifakı’nda herhangi bir sıkıntıya yol açabilir mi?” sorusuna da cevap veren Meclis Başkanı, herhangi bir sıkıntıya yol açmayacağının altını çizerek Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin arasında saygılı bir ilişkinin yürütüldüğünü kaydetti.

CAN ATALAY KARARI

Kurtulmuş, Can Atalay’ın kesinleşmiş hükmünün Meclis Genel Kurulu’nda okutulmasına dair karara tepki gösterip “Meclis kimsenin görev vereceği bir yer değildir. TBMM nerede, ne zaman adım atılacağını bilir.” dedi.


…’yi sosyal medyadan takip edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu