SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan The Economist’e tepki – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TVNET canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sorulara verdiği yanıtlar ve açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

“14 Mayıs seçimi tarihi bir dönüm noktası olacak. 14 Mayıs’ı yeni atılımlar yapacağımız Türkiye Yüzyılı’nın miladı olarak görüyoruz.

Türkiye ile hesabını kapatamayanlar, 14 Mayıs’a gözünü dikmiş vaziyette.

(Mitingler) Samsun’da 120 binin üzerindeydi, bugün Erzurum 130 bin civarındaydı. Pazar günü de İstanbul mitingimizi yapacağız.

PKK’sından FETÖ’süne terör örgütleri de bay bay Kemal ve avenesinin 14 Mayıs için kendilerine verdiği umuda bel bağlamış durumda.

14 Mayıs seçimleri, yerli ve milli Cumhur İttifakı ile koalisyon ve kaos masası arasında geçecektir. 14 Mayıs, teröristleri inlerinde yok edenler ile teröristlerle kol kola yol yürüyenler arasında geçecektir.

Türkiye’yi Batı’ya teslim etmeye söz verdiler. Batı’dan aferin almak için BBC’ye, ‘Batı’yla ilişkileri öncelik haline getireceğiz.’ diye demeç vermiş.

Bu açık şekilde batının çıkarlarını öncelikli hale getireceğiz demek. Bay bay Kemal birilerine yine göz kırpıyor. Bir dergi ‘Erdoğan gitmeli’ diye kapak yapıyor. Biz milleti namerde muhtaç etmediğimiz için, maşa olarak kullandıkları terör örgütlerine nefes aldırmadığımız için Erdoğan gitsin diyorlar. Kim gelsin istiyorlar tam da bunların tersini vaadeden Kılıçdaroğlu gelsin istiyorlar. İnşallah bu millet bunun hesabını soracak. 

Başka kimlere söz verdiği ortaya çıkmaya başladı. Terör örgütleriyle de masaya oturmuşlar. Son dönemdeki sıkıntıları yaptıkları pazarlıkların ortaya çıkacağındandır. Bugüne kadar ‘PKK terör örgütüdür’ sözünü ağızlarından duymadık. Bay bay Kemal, hadi çık, ‘PKK terör örgütüdür’ de. Niye diyemiyorsun, söyleyemiyor.

Sınır ötesi harekatlarımız bitmiş değildir. Sadece doğru zamanı bekliyoruz. Hepsi Kandil’e yığıldılar. Oradan sesleniyorlar fakat Kandil’i de bunların başına geçireceğiz o günler de yakın.

Hem Cumhurbaşkanlığı hem de meclis seçimlerinde tereddüde yer vermeyecek şekilde öndeyiz. Milletimiz hizmet ve eser siyasetinin hakemliğini yine yapacaktır.

Seçim, sosyal medyada trol ordularıyla değil, sandıkta milletle kazanılır.”

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr’de…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu