Sokaklarda Sinan Ateş afişleri

Erzurum Güncel- Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş 30 Aralık’ta Ankara’da öldürüldü. Sinan Ateş’in öldürülmesinin ardından iktidar kanadı uzun süre sessiz kaldı. AKP’nin sessizliğini bozması parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarıyla oldu. Çelik, “Emniyet teşkilatı işinin başındadır, adliye işinin başındadır” dedi. Öldürülen Ateş’in bir dönem Ülkü Ocakları Başkanı olması nedeniyle kamuoyu gözünü MHP’nin yapacağı açıklamaya çevirdi. Ancak MHP’den başsağlığı mesajı da dahil olmak üzere uzun süre bir açıklama gelmedi.

Suç örgütü liderliği, yağma ve tehdit gibi birçok suçtan hüküm giymiş olan Kürşat Yılmaz, uzun yıllar cezaevinde kaldıktan sonra geçtiğimiz sene tahliye olmuştu. MHP lideri Devlet Bahçeli‘nin övgüyle bahsettiği Kürşat Yılmaz ise konuya ilişkin bir yazılı metin paylaşarak isim vermeden Sinan Ateş’i FETÖ’cü olmakla suçladı.

Yılmaz, “Türk Silahlı kuvvetlerinde general bir zamanlar ülkü ocaklarında genel başkan olsalar da bu kurumlara sızmış FETÖ ajanlarıdır ancak” dedi.

Bugün ise MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın isim vermeden Sinan Ateş’i işaret etti. Yalçın, “MHP camiası; kirli tezgâhlara düşmeyecek, çirkin oyunlara gelmeyecektir… Yeri ve zamanı geldiğinde konuşur; desise, entrika ve fitne erbabını susturmasını biliriz” ifadelerini kullandı.

Sokaklarda Sinan Ateş afişleri

Sinan Ateş’i sevenler sokaklara fotoğraflarını astı. Afişlerde “Sinan Ateş cinayeti aydınlatılsın” yazıldı. Afişler İstanbul’un birçok noktasında görüldü.

O afişler şu şekilde:

whatsapp-image-2023-01-06-at-00-03-07-1.jpeg

whatsapp-image-2023-01-06-at-00-03-07.jpegwhatsapp-image-2023-01-06-at-00-03-06-1.jpegwhatsapp-image-2023-01-06-at-00-03-05-1.jpegwhatsapp-image-2023-01-06-at-00-03-05.jpeg

HalkTV.com.tr

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu