Sinek ve Böcek Isırıklarından Kurtulun

Özellikle yaz günlerinin en sevilmeyen hayvanları sinekler ve böceklerdir. Oldukça küçük olmalarına rağmen fazlasıyla acı veren ısırmaları mevcuttur. Böceklerin bizleri ısırmasının sebebi kanımızda bulunan karbondioksittir.

Sinek veya böcek ısırıkları oldukça rahatsız edici etkilere sahiptir. Bu etkilerin başında kızarıklık, acı ve kaşıntı fazlasıyla yaşanır. Eğer herhangi bir alerjiniz yoksa bu ısırıklıklar bir iki güne geçer. Fakat ısırılan bölgenin kaşımamak gerekir. Eğer alerjik bir reaksiyon gerçekleşirse doktorunuza başvurmanız gerekir. İstenmeyen bir duruma sebebiyet olabilir.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI KULLANIN

Cildimizi güzelleştirmek için kullandığınız Hindistan cevizi yağını, aynı zamanda rahatsız edici ısırıkların baş düşmanı olduğunu biliyor muydunuz? Oldukça hızlı etki gösterecektir. Özellikle tatile giderken yanınızda bulundurmanız anlık ısırmalarda size yardımcı olacaktır. Evdeki herkesin rahatlıkla kullanması mümkündür.

KURTARICI OLARAK KARBONAT

Evinizin her alanında kullandığınız karbonatı suyla karıştırıp ısırığın olduğu yere uygulayın. Ardından kısa sürede acıyı ve kaşıntıyı aldığını göreceksiniz. İsterseniz Hindistan cevizi yağı ile beraber kullanarak etkisinin gücünü artırabilirsiniz.

DİŞ MACUNUNDAN YARARLANIN

Ağız bakımı için gün içinde iki kere dişlerini fırçalayan herkesin yanında taşıdığı, her evde bulunan diş macunu sinek ve böcek ısırıklarınızda kullanabilirsiniz. Şişliklerin, kızarıklıkların ve kaşıntıların geçmesine yardımcı olacaktır. Kızaran ve kaşınan yerlere uygulayabilirsiniz. Fakat uzun süre kalmamasına da özen gösterin.

LİMONDAN FAYDALANIN

Limonun faydalarını bilmeyen yoktur. Sinek ve böcek ısırıklarına limon çok iyi gelir. Böcek ısırığından dolayı oluşan şişlik sulanmaya başladıysa ya da normalden daha büyük gözüküyorsa, limonun üzerine biraz tuz serperek etkisini artırabilirsiniz.

İLİşKİLİ HABERLER Sivrisinek Kovucu Elektrolikitler Zararlı mı?

Sivrisinek Kovucu Elektrolikitler Zararlı mı?

Evinizi Böceklerden Böyle Koruyun!

Evinizi Böceklerden Böyle Koruyun!

Evdeki Böcekleri Bu Yöntemle Uzaklaştırın

Evdeki Böcekleri Bu Yöntemle Uzaklaştırın

Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?

İLİşKİLİ GALERİLER Sivrisinek Isırığı İçin Ev Yapımı Merhem Nasıl Yapılır?

Sivrisinek Isırığı İçin Ev Yapımı Merhem Nasıl Yapılır?

Böcekleri Uzaklaştıracak 6 Ev Bitkisi

Böcekleri Uzaklaştıracak 6 Ev Bitkisi

Böcekleri Kovan 5 Ev Bitkisi

Böcekleri Kovan 5 Ev Bitkisi

Sinek ve Hamam Böceğinden Kurtulmanın Yolları

Sinek ve Hamam Böceğinden Kurtulmanın Yolları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu