Sinan Ateş cinayeti: Polislerin ifadesi ortaya çıktı

Erzurum Güncel- Sinan Ateş cinayetine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 10’a yükseldi. Tutuklu özel harekat polisleri Gelenbey ve Çolak, 10 gün önce tanıştıkları tetikçi Özyağcı’nın kendisini farklı bir isimle tanıttığını öne sürerek, “Özyağcı bize ‘Hastam var, ben de sizinle gelebilir miyim masrafa ortak olurum’ dedi. Kabul ettik. Eray’ın ismini ve tetikçi olduğunu gözaltına alınınca öğrendik” dedi.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Aralarında tetikçiyi taşıyan motosikleti kullanan Vedat Balkaya ile MHP İl Yönetimi listesinden çıkarılan Ufuk Köktürk’ün de bulunduğu 10 kişi tutuklandı.

Cinayete ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan ve firari tetikçi Eray Özyağcı’yı İstanbul’dan transporter araçla Ankara’ya getirdikleri belirlenen iki özel harekat polisi de tutuklananlar arasında. Polisler Aşkın Mert Gelenbey ve Murat Can Çolak, ifadelerinde 10 gün önce tanıştıkları tetikçi Özyağcı’nın kendisini farklı bir isimle tanıttığını iddia etti.

Polisler ifadelerinde, “Ankara’ya eğlenmek için gidecektik. Gerçek ismini sonradan öğrendiğimiz Eray Özyağcı bize ‘Hastam var, ben de sizinle gelebilir miyim masrafa ortak olurum’ dedi. Kabul ettik. Onu Ankara’ya bıraktıktan sonra bir iki eğlence mekanı gezdik, sonra İstanbul’a döndük. Eray’ın ismini ve tetikçi olduğunu gözaltına alınınca öğrendik. Olayla ilgimiz yok” dedi.

‘Dodo tanıştırdı’

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre tutuklanan transporter aracın sahibi Mustafa Uzunlar, emniyetteki ifadesinde, özel harekat polisleri Çolak ve Gelenbey’i tanıyıp tanımadığı sorusuna, “Bu şahıslar 27 Aralık günü bizim otoparkta 61 OF 0609 plakalı transporter aracı almaya geldiğinde Dodo lakaplı Doğukan Çep isimli kişi bizim otoparktaydı. Kendisi bu kişileri polis olarak tanıştırdı. Gelenler 2 kişiydi. 2’si de polis dedi. Bunlardan birinin hatta Özel Harekâtta çalıştığını söyledi” yanıtını vermişti.

 

‘Direksiyona polislerden biri geçti’

Uzunlar ifadesinde şunları söylemişti:

“27 Aralık günü işletmiş olduğum Ataşehir’deki otoparka saat 15:00 sıralarında kendi aracımla tek başıma geldim. İşyerime geldiğimde Dodo lakaplı Doğukan Çep de otoparktaydı. Kendisi ile sohbet ederken Ankara’da bir düğün olduğunu, düğün sahibine hediyesini verip gelmek için araç ihtiyaçları olduğunu, hatta Ankara’ya iki tane polis arkadaş ile birlikte gideceğini, birazdan polislerin de otoparka geleceğini söyledi. Daha sonra Murat Can Çolak ve Aşkın Mert Gelenbey adlı polisler geldi. Israr üzerine aracı vermeyi kabul ettim. Araç temiz olsun diye otoparkımızda bulunan yıkamaya aracı yıkatmak için verdirttim.

Bu sırada ‘Papi’ lakaplı Eray Özyağcı da da otoparka geldi. Araç içindeki şahsi eşyalarımı aldım. Aracı kendilerine 27 Aralık günü saat 16:30-17:00 sıralarında otoparkta teslim ettim. Hatırladığım kadarıyla polislerden biri direksiyona geçti, diğeri ve Eray da araca bindi. Doğukan’a ‘hani sen de gidecektin’ diye sorduğumda ‘yok ben kalacağım, arkadaşlar gidip gelecek’ dedi.

Bunun üzerine ben spor yapmak için spor salonuna gittim. 28 Aralık günü otoparka geldiğimde aracın otoparkta olduğunu gördüm. Çalışan personele sorduğumda aracın sabah saat 09:28 sıralarında kendisini polis olarak tanıtan polislerden esmer olan polisin tek başına getirip bıraktığını öğrendim.”

HalkTV

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu