Serkan Taranoğlu’nun eski bakan abisi konuştu: Hiç üzülmedim

Erzurum Güncel- Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile ilgili rüşvet iddialarında adı geçen ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İçişleri Bakanlığı’ndan bilgi aldıktan sonra görevden aldığı Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Serkan Taranoğlu‘nun, ANAP döneminin bakanlarından Ersin Taranoğlu‘nun kardeşi olduğu anlaşıldı.

Sedat Peker‘in gündeme getirdiği “Rüşvet, nüfuz ticareti” iddialarında adı geçen ve iş kadını Mine Tozlu‘dan para istediğine ilişkin yazışmalarla da gündeme gelen Serkan Taranoğlu’nun, iş kadınına, “Korkmaz Karaca’ya gitme, o çok para ister” dediği de öne sürüldü.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın, ise İçişleri Bakanlığı’ndan bazı bilgiler istedikten sonra Serkan Taranoğlu’nun istifasını istediği öğrenildi. Taranoğlu’nun görevden alındığına ilişkin parti yetkililerine de bilgi verildi. Adı geçen isimlerden Cumhurbaşkanlığı Ekonomik Kurul Üyesi Korkmaz Karaca ise istifa etmişti. Karaca, istifadan önce İçişleri Bakanı’nın yanına gitti ve onayını aldıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Kurul üyeliği ile AKP’deki görevlerinden istifa etti. Karaca’nın parti üyeliği ise devam ediyor.

Abisi ne diyor?

Serkan Taranoğlu’nun ağabeyi Ersin Taranoğlu ise 18,19, 20 ve 21’inci dönemlerde Sakarya milletvekilliği yapmış bir isim. Ersin Taranoğlu, 53’üncü hükümette Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı, 55’inci hükümette ise Orman Bakanlığı görevlerinde bulunmuştu.

Saygı Öztürk Taranoğlu’na “Kardeşinizin durumu sizi üzüyor mu?” diye sordu. Cevabı ise şöyle oldu:

“Hiç üzmüyor. Ben, olayları yakından takip ediyorum. Devletin konuşmasını bekliyorum. Sosyal medyada herkes konuşuyor. Bu çağın hastalığıdır. Medyada bu konu konuşuluyor, yazılıyor. Bu da var oluşunun gereğidir. Mine Hanım da bazı şeyler söylüyor. Devlet ve kurumları da tam da bu durum için lazımdır. Ben, ‘Devlet ne diyor’ onu bekliyorum. Devlet henüz konuşmadı. Devlet konuşmadan benim konuşmam uygun olmaz. Devletin, her şeyin doğrusunu söyleyeceğinden eminim.”

Devlet konuşuncaya kadar iddialarla meşgul olmadığını söyleyen Ersin Taranoğlu “Biz bu köprülerden şerefimizle gelip geçtik. Eğer ülkemizde üç tane temiz siyasetçi varsa bunlardan birisi benim” dedi.

Boşanması kardeşlerin arasını açmıştı

Serkan Taranoğlu, ilk evliliğini ANAP’lı Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu’nun özel kalem müdürüyle yapmıştı. Ancak çift boşandı. Taranoğlu’nun, tanınmış siyasetçilerden ve eski bakanlardan olan ağabeyi Ersin Taranoğlu, bu ayrılık üzerine uzun süre kardeşiyle konuşmadı. Serkan Taranoğlu, ikinci evliliğini ise AKP’ye yakınlığı ile bilinen Ankaralı ünlü iş kadını Nadire İçkale‘nin yeğeniyle yaptı.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu