Sedat Peker: Saldırıyı biliyordum

Erzurum Güncel- Twitter’da gündeme getirdiği rüşvet iddialarıyla birlikte iki cumhurbaşkanı danışmanının istifası sonrası suskunluğa bürünen Sedat Peker’e yönelik bulunduğu ülkede dijital tecrit uygulamaya konuldu. Murat Ağırel, dün akşam Halk TV’de Sedat Peker için uluslararası çetelere suikast düzenlenmesi üzerine davet gönderildiğinin ulaştığı kişi tarafından kendisine anlatıldığını söyledi. Bu gelişmelerin ardından bu sabah Peker’in Beykoz’daki evine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda, Peker’in bir çalışanı ağır yaralandı.

Sedat Peker, saldırı için ne dedi?

Sedat Peker’in yakınlarına ulaşarak, saldırı hakkındaki yorumunu sorduk. Yakın çevresi, Peker’in tüm bu gelişmelerden haberdar olduğunu söylüyor. Yine yakın çevresine göre, Peker kendisi hakkında uluslararası çetelere giden suikast davetini ve bunu organize eden kişileri de biliyor. Pekeri’in yakın çevresinden aldığımız bilgiler özetle şöyle:

-Sedat Peker gayet iyi. Olayla ilgili tek yaptığı yorum ise, ‘Aptal düşmanlar maalesef insanın zekasını köreltiyor’

-Sedat Peker’in bu konularla ilgili (saldırı) daha önceden bilgisi vardı. Hatta Dubai’ye yollanan kişilere (suikast timi) başka isimlere pasaport çıkarıldı. Kişilerin isimleri başka fakat sahte isimlere gerçek pasaport çıkarıldı.

-Bu kişilerin görevi suikasti yapmak değil suikastle ilgili grupları koordine etmek.

-Sahte isimle çıkarılan pasaportların gerçek sahiplerinin bilgisi de Sedat Peker’de.

-‘Türkiye’deki yakınlarının hepsini öldüreceğiz’ tarzında ki bu eylemlerin olacığı da Sedat Peker tarafından biliniyordu. Hatta bunu yakın arkadaşlarıyla da paylaştı.

-Türkiye içerisindeki bu organizasyonda yer alan isimler de kendisinde.

– Buradan anlıyoruz ki: hükümeti sarsan bu suç dosyalarını ifşa ederken güvenlikle ilgili de bilgi sahibi. Hesaplarını ona göre yapıyor.

– Sedat Peker, yakınlarına ‘Vallahi çok eğleneceğiz. Ama zamanını ben belirleyeceğim’ dedi.

 

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu