Sedat Peker ifşaatlarında adı geçen gazeteci Burak Taşçı sessiz

Erzurum Güncel- Suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker, Hürriyet Gazetesi ekonomi muhabiri Burak Taşçı’nın borsa manipülasyonunda rol oynadığını iddia etti. Peker’in açıklamaları sonrası Taşçı’nın Hürriyet Gazetesi’nin internet sitesinden yazılarının silindiği iddia edildi ancak Taşçı’nın yazıları yayında. Yazarlar sayfasındaki linkler ise kaldırılmış durumda.

Suç örgütü lideri Sedat Peker“Yarın çok eğleneceğiz” ifadesiyle bugünü işaret etmişti. ‘Deli Çavuş’ hesabından iddialarda bulunan Peker, rüşvet ve yolsuzluk iddialarında Hürriyet Gazetesi ekonomi muhabiri Burak Taşçı’nın borsa manipülasyonunda rol oynadığını söyledi.

Burak Taşçı’nın 2021 yılında yaptığı ve ‘Mine Tozlu Sineren’in sahte olduğunu iddia ettiği senetteki imzaya ilişkin olarak Adli Tıp Kurumu imzanın taklit olmadığını ve Mine Tozlu Sineren tarafından atıldığını raporlarıyla mahkemeye sundu’ ifadelerinin yer aldığı haberine dikkati çeken Peker, paylaşımında yer verdiği adli tıp raporunda bu imzaların Sineren’e ait olmadığına kanaat getirildiğinin yazdığını ileri sürdü.

Peker’in paylaşımlarının ardından Taşçı’dan bir açıklama gelmezken Hürriyet’in tüm yazılarını internet sitesinden kaldırdığı iddia edildi. Ancak Taşçı’nın Twitter hesabına bakıldığında yazılarının aktif olduğu yalnızca yazarlar kısmından yazılara ulaşılamadığı anlaşıldı. Taşçı’nın Twitter hesabından paylaştığı haberlerin linkleri de aktif durumda.

Haberleri, yazarlar bölümünden kaldırılan Taşçı, sessizliğini koruyor. Ne çalıştığı gazete ne de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yapmadı.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu