Romantik Okurlar Buraya! İşte En İyi 14 Wattpad Aşk Kitabı

Wattpad dünyanın dört bir yanında binlerce okuyucusu bulunan dijital bir kitap platformu. Üstelik bu platform kullanıcılarına amatör yazarların eserlerini ücretsiz olarak okuma imkanı sunuyor. Potansiyeli yüksek yazarlar için adeta bir içerik cenneti olan Wattpad hemen her türden kitaba da ev sahipliği yapıyor. Hatırı sayılır bir kitleye sahip olan Wattpad kitapları arasında en romantik olanları listenize eklemeye hazır olun. Wattpad en iyi aşk kitapları ne anlatıyor? Dijital okuma platformu Wattpad en çok okunan aşk kitapları hangileri? Wattpad platformu romantik Wattpad kitapları arasında hangi eserler dikkat çekiyor? Detayları sizin için bir araya getirdik ve şahane bir liste hazırladık. İşte romantik edebiyat, aşk ve entrika seven okurlarımız için Wattpad evreninin en iddialı 14 aşk kitabı…

1. İstanbul- Tuğba Sayın

Wattpad en iyi aşk kitapları listemizin ilk sırasında Tuğba Sayın’ın kaleminden İstanbul yer alıyor. Peki İstanbul ne anlatıyor? Aşkın, ayrılığın, acının ve kavuşmanın hikâyesinin yaşandığı şehirde liseli bir genç kız olan Mina’nın Bursa’dan İstanbul’a yaptığı yolculuğa tanıklık ediyoruz. Aslında her şey bu yolculukla başlıyor. Kaderin getirdikleri ve türlü tesadüflerle çevrili bu hikaye sıcacık bir aşk hikayesine de eşlik ediyor. Kalbinizi ısıtacak bir gençlik hikâyesi olan İstanbul, tutkulu, dinamik ve heyecanlı bir serüvene kapı açıyor.

2. Yalnız Değilsin- Ferihan Kasım

Yine iddialı bir aşk hikayesi olan Yalnız Değilsin, okuyucuyu bambaşka bir serüvene götürüyor. Mesafelerin önemsiz olduğu ve tutkuyla yaşanan bir aşkı gözler önüne seren hikayede romantizm sayfaları çevirdikçe daha derin bir hale bürünüyor. Yalnız Değilsin’i Wattpad yazarı Ferihan Kasım kaleme alıyor ve en iyi Wattpad aşk kitapları listemizde yerini alıyor.

3. Bir Kavanoz Aşk – Buket Özdal

Buket Koyun tarafından yazılan Bir Kavanoz Aşk, Wattpad aşk kitapları arasında 6 milyonu aşkın tıklanma alarak en çok okunan kitaplar listesine yerleşiyor. Kitap Hira ve Aras isimli iki karakterin aşkını aktarıyor. Tutkulu bir aşk hikayesine mercek tutan kitap aşk ve sevgiyi başka bir pencereden okuyucuya aktarıyor.

‘”Bana kendimi evimde hissettiriyorsun,’ dedim. Huzurlu, güvende, mutlu.’  “Seni tanımaya başladığım günden beri seni korumak o kadar zor ki… Çünkü ne zaman nereye gitsem, ne tarafa dönsem sana çarptı yüzüm. Kaçmam için hiç fırsat vermedin.  Bana git demedin. Benden hiç gitmedin.”

4. Geçmişin Gölgesi- Sümeyra Ardıç

Wattpad en iyi aşk kitapları listemizde 4. sırada yer alan Geçmişin Gölgesi, genç Wattpad yazarı Sümeyra Andıç’ın kaleminden dökülüyor. Her şeyden habersiz bir kız ve yalan üzerine kurulmuş sahte bir hayat. İmkansız aşklar ve fedakarlık dolu kaybolmuş hayatların işlendiği eserde fırtınalı bir hikayenin içine girmeye hazır olun! Unutulan hayallerin ve tutkunun işlendiği eser en sevilen Wattpad aşk kitapları arasında.

5. Binlerce His – Ecem Altınok

İlk kitabı Beyaza Tutsak ile büyük bir çıkış yakalayan yazar ikinci kitabı Binlerce His adlı hikayesiyle tekrar platforma dönüş yapıyor. Genç yazarın eseri, Binlerce His; Çağın, Eymen ve Bade’nin öyküsünü konu alıyor. Yine sevginin ve tutkunun işlendiği bir hikayeye mercek tutan eser Wattpad en iyi romantik kitaplar arasında dikkat çekiyor.

6. Maça Kızı 8 – Dilara Pamuk

2017’de yayınlanan ve konusuyla dikkat çeken Maça Kızı, Dilara Pamuk tarafından kaleme alınıyor. Üç kısımdan oluşan bir seri olan kitap entrikalı bir aşk hikayesini konu alıyor. Acı, aşk, tutku ve kaosun hakim olduğu senaryo okuyucuyu bambaşka bir serüvene sürüklüyor. Maça Kızı 8 Wattpad en iyi aşk kitapları arasında en dikkat çekenler listesinde yerini koruyor.

7. Gündönümü – İdil Elif Uzun

Wattpad en iyi aşk kitapları arasında İdil Elif Uzun tarafından yazılan Gündönümü platformda en çok okunan aşk hikayelerinden biri olmayı başarıyor. Sürreal bir dünyanın hanedan savaşlarını anlatan Gündönümü oldukça sürükleyici bir aşk kitabı Genç yazarın kaleme aldığı eser Wattpad en iyi aşk kitapları arasında en dikkat çekenler listesinde. Eser kısaca, kuzeninin kralla nişanlandığının açıklandığı güne dek kraliçe olacağı inancıyla büyüyen Celina Woodville’in, şansını kaybetmesiyle büyük bir krallığı hırslarının esareti altına alışını anlatıyor.

8. Son Kahkaha- Meryem Nart

Wattpad en iyi aşk kitapları

Geçen zaman içinde maalesef değişen tek şey zaman olmuyor. Peri masalları da tıpkı külkedisi masalı gibi değişip dönüşüyor. Meryem Nart’ın kaleme aldığı Son Kahkaha’da tam da bu konuya değiniyor. Modern zamanda külkedisinin fazla güneşin altında kalarak esmerleştiği, topukludan da sıkılınca kendini camdan yapılma Nike air maxlere verdiği sıra dışı bir hikaye bu! Peki bu prensesin beyaz atlı prensi varsa neden siyah atlı prensi olmasın değil mi! Genç yazarın kaleme aldığı modern külkedisi masalı farklı bir aşk hikayesine kapı açıyor.

9. Sokak Nöbetçileri- Aslı Arslan

Wattpad en iyi aşk kitapları

Çocukluğunda fazlasıyla yara alan ve on yedi yaşında Koza tarafından Ekip’e dahil edilen Helin Aktan’ın hikayesi bu. Helin son görevi için ajan olarak Sokak Nöbetçileri’nin yanına gönderilir fakat çıkmış olduğu bu yolda en az kendisi kadar yaralı beş kişiyle tanışacağından habersizdir. Aslı Arslan’ın kaleme aldığı Sokak Nöbetçileri, aşk, güven ve fedakarlık konularını işliyor.

10. Benimle Yan – Beyza Özaydın

Beyza Özaydın tarafından yazılan Benimle Yan, tutkulu ve cesur aşk hikayelerinden hoşlanan Wattpad okuyucuları için enfes bir seçim! Eğer ateşte yürümeyi göze alabileceğiniz bir aşk arıyorsanız bu kitaba mutlaka göz atın deriz! Üstelik oldukça büyük bir okuyucu kitlesi olan ve 93 milyonu aşkın kez okunan hikaye 2015 yılında Wattsy kazananı ilan edilmiş. Beyza Özaydın ise Wattpad yazarları arasından en çok okunan yazarlar arasında yerini alıyor. 

11. 3391 Kilometre- Beyza Alkoç

Wattpad en iyi aşk kitapları

Uğruna nice hayatlar adanan ve adına destanlar yazılan bir aşk hikayesinden söz edeceğiz. Mecnun’a çölleri aştıran, Ferhat’a dağları deldiren bu kadim ve kutsal duygunun önünde ne durabilir? 3391 Kilometre, söz konusu aşk olduğunda engellerin nasıl ortadan kalktığını gözler önüne seren sürükleyici bir eser. Kitap, iki gencin sımsıcak hikayesiyle yürekleri ısıtmak için yazılmış. Dokunmadan hissetmeyi, bakmadan görmeyi mümkün hale getiren aşkta imkansız diye bir şey olmadığını bir kez daha kanıtlayan 3391 Kilometre ile aşkı iliklerinize kadar hissetmeye hazır olun deriz!

12. Beyoğlu- Betül K.

Wattpad en iyi aşk kitapları

Ela gözleriyle baktığı herkesi büyüleyen Ahu Aladağ ile başlayan hikaye gri mavisi gözleri olan ve sert duruşuyla Ahu’nun gözlerine vurulan Yaman Beyoğlu ile devam ediyor. Peki iki farklı insan ve iki farklı hayat nasıl oldu da bir ormanda kesişmeyi başardı? Beyoğlu’nun çetrefilli ve zor hayatı Ahu’ya bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayacaktı fakat sonunda aşk kazanacak mıydı? Detayları öğrenmek için okuma listenize Beyoğlu’nu mutlaka ekleyin deriz.

13. Teleferik- Kübra Gümüş

Wattpad en iyi aşk kitapları

Hayal ve Selim tek kişilik ödeme yaptıkları teleferikte mahsur kaldıklarında planları tamamen alt üst olur. Kurtarma ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen uzun süre aşağı inemeyen ikili için yapılacak aslında pek fazla şey yoktur. Yalnız işler ikisinin de umduğu gibi gitmeyecek ve entrika tadında bir eğlencenin kapıları aralanmış olacaktır. Kübra Gümüş’ün kaleme aldığı Teleferik, sürükleyici ve sürpriz bir aşk hikayesini konu alıyor.

14. Karantina- Beyza Alkoç

Wattpad en iyi aşk kitapları

Wattpad en iyi aşk kitapları listemizi platformun en çok okunan aşk kitabı yazarlarından biri olan Beyza Alkoç ile tamamlıyoruz. Peki karantina eseriyle dikkat çeken yazarın eseri ne anlatıyor? Zeynep, yeni başladığı okulunda ürkütücü olaylar ile karşı karşıya gelir ve bir anda kendini karantinada bulur. Okulun henüz ilk gününde salgın bir hastalığın ortaya çıktığı söylentisi yayılmıştır ve öğrenciler bu sebeple okulun içinde karantinaya alınmıştır. Bu sırada Zeynep, okulun karanlık koridorlarından birinde yerde bir kız cesedi ile karşılaşır. Ne yapacağını bilemeyen kahramanımız, dehşete kapılır. Hikayenin devamında hem karmaşık olaylar hem de bir aşk hikayesi filizlenir.

İlginizi çekebilir;

Genç Yazarların Kaleminden: Okudukça Kendinizi Kaptıracağınız En İyi 24 Wattpad Kitabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu