Pompeii’de Mastürbasyon Yaparken Öldüğü İddia Edilen Adamın Gerçek Hikayesi

Korkunç bir yanardağ patlaması ile tarihin tozlu sayfalarına karışan Pompeii kasabasını mutlaka duymuşsunuzdur. Hakkında çeşitli hikayelerin anlatıldığı bu kasaba, bir süre daha konuşulmaya devam edecek gibi duruyor. Zira mastürbasyon yaparken hayatını kaybeden o adam hala sosyal medyanın gündeminde. Ne yazık ki çeşitli esprilere konu olan bu fotoğrafın hikayesini sizler için araştırdık. İşte Pompeii’de mastürbasyon yaparken hayatını kaybettiği söylenen o adamın hikayesi…

Sizleri MS 79 yılına ışınlıyoruz!

Kendinizin ve tüm sevdiklerinizin alevler içerisinde yok olacağını bilseniz son eylemleriniz ne olurdu? Afetler sırasında birçoğumuz düşüncesizce hareket ederiz. Olduğumuz yere çöker, panik içerisinde bir çıkış yolu ararız.

İlginizi çekebilir: Pompeii: 2000 Yıl Önce Zamanın Durduğu Lanetli Şehir

2017 yılında ortaya çıkan bir fotoğraf, tekrardan sosyal medyanın gündeminde

Viral haline gelen bu görüntüde sırt üst yatmış, mastürbasyon yapıyormuş gibi gözüken bir adam yer alıyor. Son anlarını neden böyle geçirmek istediği hepimizin kafasını kurcalıyor. Bu son bir kendini beğenmişlik eylemi miydi? Yoksa histerik bir panik miydi? Ya da arkeologların paylaştığı bu görüntünün arkasında farklı bir neden mi vardı?

Pompeii’de yaşanan o son güne geri dönelim

pompeii

Vezüv Yanardağı’nın patlama günü, kıyamet günüyle eş değer tutulmaktadır. Zira koca bir kasabayı ortadan kaldıran bu patlama, binlerce insanın hayatına mal olmuştur.

Pompeii o zamanlarda Vezüv Yanardağı’nın eteklerine kurulmuş bir kasabaydı. Güzel, müreffeh bir yapıydı. Kasaba, dünyanın en iyi mimari örneklerini içeriyordu ve topraklar verimli volkanik küllerle besleniyordu. Binlerce insan stadyumlarda düzenlenen gladyatör savaşları için Pompeii’yi ziyaret ediyordu.

Pompeii, Antik Roma’nın Las Vegası’ydı

pompeii

İşin trajik yanı, Pompeiililer Vezüv Yanardağı hakkında hiçbir bilgiye sahip değildi. O görkemli yanardağın yalnızca bir dağ olduğunu düşünüyorlardı. Yanardağ harekete geçtiğinde birçok kişi kasabadan kaçtı. Diğerleri ise hiçbir şey bilmeyerek ölümü beklemeyi tercih etti.

Bu bekleyiş uzun sürmedi. Vezüv patladıktan kısa bir süre sonra alevler yükselmeye başladı. Tüm gökyüzü kül ve tozla kaplandı. Toprak ayaklarının altında kayıyordu. Pompeii halkı için hesap günü gelmişti. Lavlar sokakları doldururken binlerce insan yanarak hayatını kaybetti. Denize açılarak kaçmaya çalışanlar bile küller ve ateşler içerisinde hayatını kaybetti.

“Mastürbasyon yapan adam” ise aslında mastürbasyon yapmıyordu

pompeii

Pompeii’de hayatını kaybeden binlerce kişi gibi o da sıcak volkanik gazlar yüzünden hayatını kaybetti. Vücudu, özellikle de bacakları ve kolları ısının etkisiyle kasılmıştı. Aslında Pompeii harabelerinde bulunan kurbanların birçoğu, benzer pozisyonlarda ölmüştü.

İlk olarak 2017 yılında paylaşılan bu görüntü, kısa süre içerisinde viral oldu. Ardından bir İtalyan araştırmacı fotoğrafın ardındaki gerçekleri ortaya çıkardı. Tüm her şey bir yana, kavrularak ölmek, ölmenin en korkunç yollarından biridir. Komik olmaktan ziyade acı verici bir fotoğraf. 😪

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu