Pokemon Go’yu oturduğunuz yerden oynayabileceksiniz

Koronavirüs salgını sonrası Pokemon Go ağır darbe almıştı. Oyunun geliştiricisi Niantic, evden Pokemon Go oynamak için kolları sıvadı.

Önümüzdeki günlerde başlayacak olan Pokemon Go Test 2020 için güncelleme yayınlayacak olan Niantic, oyuncuların evden çıkmadan Pokemon avlamasına imkan sağlayacak. Bilet sınırlamasının olmayacağı bu etkinlik, 25 Temmuz 2020 tarihinde resmen başlayacak.

Geçtiğimiz yıllardaki Pokemon Go Fest etkinliğinde 600.000’den fazla oyuncuyu ağırlayan oyun alacağı güncelleme ile insanları sanal bir ortamda toplayacak. İki gün sürecek olan bu etkinlikte sınırsız bilet olması da oldukça sevindirici bir haber.

Şimdilik resmi olarak Türkiye mağazalarında yer almayan oyunu, APK. olarak Android telefonunuza yükleyebilirsiniz. iPhone için ise ABD merkezli Apple ID oluşturup oyunu ücretsiz olarak App Store’dan indirebilirsiniz.

Yapısı itibariyle dışarıda GPS yardımı ile oynanan oyunu normal bir oyun haline çevirip evden oynama imkanı sunmak gerçekten zor bir iş. Niantic’in bu çabası takdir edilesi türden. Oyuncular bu karantina günlerinde evlerinden çıkmadan hem vakit öldürebilecek hem de Pokemon Go’da Dex‘lerini genişletmeye devam edecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu