“Pandemi dijital dönüşüm yatırımlarını hızlandırdı” – Son Dakika Türkiye Haberleri

Pandemi süreciyle birlikte şirketlerin dijital dönüşüm yatırımları hızlandı. Gelişen teknolojiler sayesinde projelerin hayata geçirilme süresi de giderek kısalıyor. İş dünyasının dönüşüm nabzını tutan Dijital Dönüşüm Gündemi programının bu haftaki konukları, Türk Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata moderatör Burcu Kaya’nın sorularını yanıtladı.

“Teknolojik gelişmeleri çalışma kültürümüze adapte etmeyi hedefliyoruz”

Dijital dönüşümün artık tercih olmaktan çıkıp gelişim için zorunluluk haline geldiğini belirten Türk Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kızılay 154 yıllık bir cemiyet. Bu cemiyetle geçen yıl dokunduğumuz insan sayısı 45 milyondu. Bunun yaklaşık 8,5 milyonu yurt dışındaki 50’yi aşkın ülkeydi. Bu hacim içinde hızlanmak ve çeviklik kazanmak istiyorsanız teknolojik gelişmelerin bir parçası olmak ve bunu kurum kültürüne dönüştürmek gerekiyor. Bu yüzden SAP kurumsal kaynak planlamasıyla 2015’te başlayan dijital dönüşüm sürecimizi, SAP dışındaki uygulamalara da entegre ederek büyük bir ekosistemle sürdürmeye devam ediyoruz” açıklamasında bulunarak günümüzdeki teknolojik gelişmelerle birlikte işleyiş süreçlerinin de hızlandığını belirtti.

“Çalışmalarımızı 2 önemli konu odağında gerçekleştirdik”

Dijital dönüşüm sürecini planlama sürecinde sahaya inerek toplumdan gelen veriler ışığında inşa ettiklerini aktaran Dr. Kerem Kınık sözlerine şunları ekledi: “Önceliklerimizin ilk sıralarında bağışçı ve gönüllü ilişkileri yönetimi konularında yer aldı. Bağışçı ve gönüllülerimizin tüm ilişki süreçlerini yönetebilecekleri bir platforma ihtiyaç olduğunu belirledik ve bu noktaya odaklandık. Vatandaşlarımıza daha yaygın şekilde erişebileceğimiz ve onların da iş süreçlerini kesintiye uğramadan sürdürebilecekleri bir dijital platform oluşturduk. Gelişen teknolojiler ve dijitalleşme süreci ile Türk Kızılay’ının deneyimlerini küresel organizasyonlara aktarma çalışmalarımız sürüyor.”

“Turkcell dijital dünyanın içinde doğdu”

Dijital dönüşümün bir yolculuk olduğunu aktaran Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, konuya dair şu değerlendirmede bulundu: “Dijital dönüşüm pandemiyle birlikte şirketlerin ajandalarında üst sıralara taşındı. Çünkü şirketlerin operasyonlarını verimli bir şekilde gerçekleştirmesinin yolu dijital dönüşümden geçiyor. Bu dönüşümün üç temel adımını ise teknoloji, organizasyon ve kültürel değişim oluşturuyor. Turkcell olarak 30 yıldır biriktirdiğimiz bilgi ve beceriyle, dönüşümde yeterli deneyime sahip olmayanların dönüşüm yolculuğunda teknoloji veya iletişim alanındaki ihtiyaçlarını güvenilir teknolojik danışmanı olarak karşılamaya hazırız”

“Veri merkezi ve bulut yatırımlarında lideriz”

Dijitalleşme sayesinde şirketlerin, mevcut operasyonlarını daha verimli şekilde gerçekleştirebildiği değerlendirmesinde bulunan Ceyhun Özata, “Turkcell olarak, mobil ve fiber şebeke alanında çok güçlü olmakla birlikte veri merkezi ve bulut ortamı yatırımlarında da lider durumdayız. SAP ile bu noktada yüksek bir sinerjimiz var. Kurumsal kaynak planlamasında dünya lideri SAP’inin dijital dönüşüm çözümleri ile Turkcell’i bir araya getirerek pazara katma değer sunduk. Bu işbirliği ise bize maliyet ve verimlilik açısından önemli faydalar sağladı” ifadelerini kullandı.
Haberler –

ntv.com.tr

27.05.2022 – 10:33

| Son Güncelleme : 27.05.2022 – 14:17

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu