Özel olarak eğitiliyorlar: Rusya Özel Kuvvetler Üniversitesi’nin kadın öğrencileri

Özel olarak eğitiliyorlar: Rusya Özel Kuvvetler Üniversitesi'nin kadın öğrencileri

Rusya’nın özerk bölgelerinden Çeçenistan’daki özel amaçlı birliklerin yetiştirildiği Rusya Özel Kuvvetler Üniversitesi’nde açılan Kadın Koruma Eğitim Kursu’nda, çeşitli devlet görevlilerine eşlik etmesi için kadın güvenlik güçleri eğitim görüyor. Öğrenci kadınlar yakın koruma olarak görev yapmak için zorlu eğitimden geçiyor. Kursta, araçtan araca tahliye, VIP’i saldırılara karşı kaçırma, önemli kişiye karşı gerçekleştirilen silahlı saldırı, bombalı saldırı ve daha birçok senaryo, alanda kursiyerlere uygulamalı gösterilerek eğitim almaları sağlanıyor.

Ukrayna savaşı ile birlikte ön plana çıkan Gudermes’teki Özel Kuvvetler Üniversitesi, zaman zaman düzenlediği kurslarla çeşitli kişi ve kurumlara keskin nişancılık, atış talimi, yakın dövüş gibi askeri eğitimler veriyor.
On yılı aşkın süredir açık olan akademide geçen yıl Dövüş Sanatları Birliği üyelerine keskin nişancılık, bazı gönüllülere de atış eğitimi ile yakın dövüş teknikleri dersi verildi.
Akademide görevli personelin askeri özellikleri dikkat çekiyor. Eğitmenlerin büyük kısmı, Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) terörle mücadele görev gücü grubu Alfa’nın eski çalışanlarından oluşuyor.
Çeşitli operasyonlardaki aktif görevleri sırasında yaralanan askerler, tecrübelerini artık Rusya Özel Kuvvetler Üniversitesi’nde verdikleri teorik ve uygulamalı eğitimlerle öğrencilere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu