Ortak Yayın ‘Türkiye Tek Yürek’ Sosyal Medyanın Gündeminde

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta Türkiye tarihinin en yıkıcı depremlerinden biri yaşandı. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği bu felaketin ardından hepimiz büyük bir üzüntü içindeyiz. Evlerini, ailelerini kaybeden afetzedelere yardımcı olmak için ‘Türkiye tek yürek’ sloganıyla bir ortak yayın düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telefonla bağlanarak açılışını yaptığı yardım gecesi Türkiye, Kuzey Kıbrıs ve Azerbaycan’dan 213 televizyon ve 562 radyoda yayınlandı. Sanat, iş ve spor camiasından tanınan isimlerle birlikte siyasiler, resmi kurumlar ve bankalar da bağışta bulundu. Gecenin sonunda AFAD ve Kızılay’a aktarılmak üzere 115 milyarı aşkın para toplandı. Sosyal medyadan çok tepki alan ortak yayın ile ilgili detayları beraber inceleyelim: 

Türkiye Tek Yürek adıyla yapılan yardım gecesinde Merkez Bankası tam 30 milyar TL bağışta bulundu

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yardım yayınına telefonla bağlanarak Merkez Bankası’nın 30 milyar lira bağışta bulunacağını açıkladı. AFAD ile yürütülen ortak çalışmalardan bahseden Kavcıoğlu, “Merkez Bankası olarak toplamda 30 milyar TL bağışta bulunuyoruz” dedi.

Yeni Çamoluk Otomotiv 50 milyar bağışladı mı?

Sosyal

Depremzedelere yardım etmek adına yayına bağlanan Yeni Çamoluk Otomotiv firmasının sahibi Hamit Duras, firma adına 50 milyar lira bağışladığını söyledi. İzleyenlere şaşkınlık veren rakamın ardından programın sunucularından Acun Ilıcalı bir yanlış anlaşılma olduğunu belirtti. Firmanın sahibini düzelterek, Yeni Çamoluk Otomotiv’in 50 milyar değil 50 milyon TL bağış yaptığını belirtti. Sonrasında Hamit Duras’ın oğlu Mahmut Duras, sosyal medya hesabından yeni bir açıklamada bulundu. Duras, bağışlanan miktarın 50 bin TL olduğunu söyledi…

Acun Ilıcalı’nın pazarlık yapması sosyal medya gündemine oturdu

Sosyal

Yardım gecesi sunucularından olan Acun Ilıcalı’nın gece boyunca söyledikleri olay oldu. Akmercan Holding’in genel müdürü Yunus Kesgin, yayına bağlanarak holdingin 20 milyon TL bağışladığını açıkladı. Hemen sonrasında Ilıcalı’nın “Ben bunu klasik bir 25 milyon yapacağım. 25 milyona nasıl bakarsınız?” diyerek bağışlanan miktarı artırması izleyenleri şaşkına uğrattı. Yunus Kesgin’in “Başımızın gözümüzün sadakası olsun.” lafının ardından 25 milyonun da az kaldığını düşünen Ilıcalı, bu sefer de bağışı 30 milyon TL yapmalarını istedi. Program boyunca arkadaşlarıyla pazarlık yapan sunucu sosyal medyanın gündemine oturdu. 

Sosyal medyadan tepki yağdı

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

Binlerce Yıllık Tarih Yok Oldu: Kahramanmaraş Merkezli Depremlerin Ardından Yıkılan Tarihi Yapılar

Bina Sağlamlık Testi Nedir, Bina Dayanıklılık Testi Başvurusu Nereye Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu