Olası İstanbul depremi | Bakan Uraloğlu: Tahliye planı hazır – Son Dakika Türkiye Haberleri

”ARAZİDEKİ KAYMALAR ARAZİ SAHİPLERİ İÇİN SORUN YARATIYOR”

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası yapılandırma çalışmaları hakkında da bilgi veren Uraloğlu, başka uygun arazi olmadığı için Hatay Havalimanı’nın aynı yerde yeniden yapılacağını söyledi.

6 Şubat depremlerinin etkisiyle bölgede arazilerin yerlerinin kaydığına da dikkat çeken Uraloğlu, arazi sahipleri açısından sorun yaratan bu durum için tüm bölgede yeni bir haritalandırma çalışması yapıldığını da açıkladı.

Bakan Uraloğlu şöyle devam etti:

”Sizin araziniz artık koordinat olarak komşunuzun arazisinde gözüküyor. O zaman bunun genel bir çalışmasını yapıyorlar ve herkesin arazisini olduğu yere tekrar konumlandırmış olacaklar.”

UÇAK BİLETLERİ İÇİN UYARI

Uraloğlu, uçaklarda tavan fiyat uygulamasına da dikkat çekerek “Business sınıfı dışında tavan üstü fiyat olamaz. Böyle bir durumda bize haber verin.” dedi.

YAPAY ZEKA DOLANDIRICILIĞINA ÖNLEM

Abdulkadir Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sesi taklit edilerek yapılan dolandırıcılık girişimini de hatırlatarak “Artık bütün bu cihazların sertifikasyon ve denetimini Bilgi Teknolojileri Kurumu olarak biz yapmaya başlayacağız.” diye konuştu.


…’yi sosyal medyadan takip edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu