‘Öğretmenler aydınlık geleceğin mimarları’

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Çomaklı mesajında şu ifadeleri kullandı:


‘Mukaddes kitabımız “Oku” emri ile başlar; “İlmin adresi Çin olsa gidip almaktan geri durma” diye yol gösterir bize. Modern dünyanın hızla gelişen, geleceğin teknolojisini üretmeye niyetlenen, olduğu yerde saymayan, ne dostlarından ne de düşmanlarından geri kalmamak için hep ileriye dönük çalışan, ülkemizin aydınlık geleceğinin mimarı öğretmenlerimizdir.


Muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmemiz için yılmaz ve yorulmaz bir gayretle çalışan, genç nesilleri ‘gelecek’ olarak emektar elleriyle şekillendiren yine öğretmenlerimizdir.


Eğitim camiasının çalışanları olarak, hayata hazırladığımız her öğrencinin geleceğe uzanan köklü bir çınarın dalları gibi Türkiye’nin yeni vizyonunda yerini aldığını görmekten dolayı gururlu ve mutluyuz.


Dünyadaki yerini günden güne sağlamlaştıran Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini, hiç kuşkusuz öğretmenler atmaktadır. Bu bilinçle üzerimizde emeği olan bütün öğretmelerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum…’


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu