Muharrem İnce Adaylıktan Çekildi | …

14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerine yalnızca birkaç gün kaldı. Ancak Ankara’daki seçim hareketliliği de bütün hızıyla devam ediyor. 14 Mayıs seçimin son dönemde en çok konuşulan ismi ise Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce. Toplumun bazı kesimleri tarafından Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermediği ve muhalefetin oylarını bölmeye sebep olacağı gerekçeleriyle eleştirilen İnce’nin adı, geçtiğimiz günlerde bir “kaset komplosu” ile anılmıştı. Takip eden süreçte İnce’nin İzmir ve Manisa mitingleri, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek iptal edilmişti. Son dönemde, 14 Mayıs seçimlerinin en çok konuşulan isimlerinden biri olan İnce, bugün saat 14.00’te bir basın toplantısı düzenledi. Detaylara birlikte bakalım.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 14 Mayıs seçimlerinin en çok konuşulan isimlerinden biri

muharrem ince

Özellikle de son dönemde. Seçim tarihinin ilan edilmesinin ardından Memleket Partisi Genel Başkanı sıfatıyla cumhurbaşkanı olan Muharrem İnce, özellikle muhalif kesim tarafından ciddi şekilde eleştirilmişti.  Ancak İnce, söylemlerinde sıklıkla kendisine yöneltilen bu eleştirileri haksız bulduğunu ifade ediyordu.

Muharrem İnce, kısa süre önce kendisiyle ilgili olarak ortaya atılan iddialarla bir kez daha siyaset gündeminin ana unsurlarından biri haline geldi

muharrem ince

İnce’nin ismi kısa süre önce bir kaset komplosu ile birlikte anılmıştı. Memleket Partisi cumhurbaşkanı adayı İnce ise hakkında ortaya atılan iddialara yönelik sosyal medya paylaşımlarında bulundu. İnce, FETÖ’nün sahte dekontlarla ve belgelerle hakkında algı operasyonu yaptığını belirterek ”Bu aşağılık teröristlerle ömrümün sonuna kadar mücadele edeceğim.” ifadelerini kullanmıştı.

Memleket Partisi, bugün sabah saatlerinde Muharrem İnce’nin saat 14.00’te bir basın açıklaması yapacağını duyurdu

muharrem ince

Partinin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Cumhurbaşkanı adayımız ve Memleket Partisi Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce, bugün saat 14:00’da Parti Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenleyecektir.” ifadelerine yer verildi.

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal, ise Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Özkal, “Sahi; yapılan bunca algı operasyonundan sonra hala “çekilecekler” söylentilerine inanan var mı? Pes…” şeklindeki açıklaması, muhalif kesimde oluşan bazı beklentilerin boşa çıkabileceğine dair yorumların yapılmasına neden oldu.

Muharrem İnce, basın toplantısına rahatsızlığı sebebiyle iyi dileklerini iletenlere teşekkür ederek başladı

Konuşmasının ilk bölümünde ise kendi siyasi yolcuğundan söz ederek cümlelerini sürdürdü. İnce, 40 yıllık siyasi yaşamında çeşitli haksızlıklara uğradığını veya çeşitli haksızlıklara sebep olmuş olabileceğini söyledi.

İnce, hakkındaki “kaset” dedikodularının FETÖ’cüler tarafından dolaşıma sokulduğunu açıkladı

muharrem ince

İnce, söz konusu iddialara konu olan görüntülerin, gerçekte var olmadığını, görüntülerin kendisine yönelik karalama kampanyasının bir ürünü olduğunu dile getirdi. İnce, “Türkiye Cumhuriyeti devleti, bir yurttaşının, bir cumhurbaşkanın adayının itibarını koruyamamıştır.” ifadesini kullandı.

Basın açıklamasında, cumhurbaşkanlığı adaylığından resmen çekildiğini açıkladı

İnce, Türkiye’ye yeni bir yol açmak istediğini ve “muhalefetin bir bahanesi kalmaması” adına adaylıktan çekildiğini açıkladı. Ancak Memleket Partisinin meclise girebilmesi için her evden bir oy istediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu