Momecon Krem Nedir?

Momecon krem sıklıkla merak edilen ilaçlardan biridir. Peki, Momecon krem nedir, ne için kullanılır, etkili mi? Momecon hakkında merak edilenleri derledik.

Momecon krem kortizon içeren cilt kremlerindendir. Aynı zamanda güçlü kortikosteroidler grubundadır. Bu çeşit ilaçlar, ciltte kızarıklık ve kaşınmayı gidermek için uygulanan kremlerdir. Momecon krem fiyat 2021: 12.13 TL

MOMECON KREM NE İŞE YARAR?

Momecon krem aşağıda belirtilen cilt sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır:

Momecon tıbbi adı Psoriasis olan sedef hastalığının iyileşmesinde  kullanılır.
Tıp dilinde Atopik dermatif olarak bilinen egzama hastalığının tedavisinde etkilidir.
Tahriş edici maddelere bağlı ortaya çıkan bazı iltihaplı cilt hastalıklarına sürülür.
Sedef hastalığının değişik bir türü olan dirseklerde, dizlerde, saçlı kafa derisinde meydana gelen ve Psoriasis Sedef olarak adlandırılan hastalığın tedavi sürecine destek olur.
Vücudun farklı yerlerindeki kaşıntılı, pullu ve pembe lekeli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

MOMECON KREM NASIL KULLANILIR?


Bu kremi kullanmadan evvel yapılacak ilk şey, krem sürülecek bölgenin ve ellerin temiz olduğundan emin olmaktır. Ardından krem, tedavi edilmesi istenilen bölgeye ince bir tabaka şeklinde sürülmelidir. Krem uygulunan bölgeyi kapatmaya gerek kalmaz, bölge açık kalarak hava almalıdır. Yaklaşık bir hafta sonra etkileri görülmeye başlar. Eğer krem bir hafta boyunca düzenli kullanıldığı halde krem uygulanan yerde herhangi bir değişiklik veya iyileşme olmazsa uzman bir doktora başvurulmalıdır.

MOMECON KREM YAN ETKİLERİ

Momecon krem yan etkileri şu şekildedir;

His kaybı

Deri incelmesi

Sürekli kaşıntı

Abse

Yanma

Hastalığın şiddetlenmesi

Cilt kuruluğu

Cilt kızarıklığı 

Nasır oluşumu

Sivilce

Momecon krem aynı zamanda tahriş ve kıl artması gibi olası yan etkilere de sahiptir. Momecon prospektüsüs kağıdını detaylı inceleyerek kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan farklı yan etkileri mutlaka doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir. 

Eğer tedavi sırasında farklı türde etkiler gözlenirse mutlaka kremin kullanılması kesilmeli ve farklı tedavilere başlanmalıdır. Öte yandan vücutta mantar gözlenirse doktor ek kremler ve ilaç kullanımı sunarak bakteri oluşumunu önleyecek tedbirler almalıdır. 

MOMECON KREMİN KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR NELERDİR?

Ağız çevresinde yara oluşumu bulunuyorsa Momecon kremin kullanılması tavsiye edilmemektedir. Ayrıca su çiçeği, rozasea, akne, genital kaşıntı, ağız çevresinde dermatit oluşumu, bebeklerde pişik gibi durumlarda da Momecon krem kullanılması tavsiye edilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu