Milletvekili Aydemir’den Erzurumspor tepkisi

Samsunspor maçı sonrası Erzurumspor’a kesilen cezaya tepki gösteren Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir,  “Yetkin ve adil olmayan Hakemler takımları ve futbolu katlediyorlar” dedi. Gerek Erzurumspor’a ve gerekse Teknik direktör, antrenör ve yöneticilere verilen cezaların haksız olduğunu savunan Milletvekili Aydemir, cezaların kaldırılmasını istedi.


ERZURUM, SPORDA DA FAİRPLAY RUHUNUN ADRESİDİR ANCAK..


Kulüp Başkanı Ahmet Dal, Teknik Direktör Muzaffer Bilazer’in sportif yaşamlarında hep fair playı ön planda tuttuklarına dikkat çeken Milletvekili Aydemir, mavi beyazlı taraftarın da her zaman centilmen bir tutum sergilediğini, ancak Erzurumspor taraftarının da haksızlıklar karşısında sükutu hayale uğradıklarını vurguladı.


‘ERZURUMSPOR’UN BARİZ PENALTILARI VERİLMİYOR’


Erzurumspor’un ilk üç maçında bariz penaltılarının verilmediğini, şampiyonluk hedefiyle lige başlayan Erzurumspor camiasının futbol adaleti açısından hayal kırıklığına uğratıldığını belirten Milletvekili Aydemir, ‘Biz Erzurumspor olarak kayrılmak değil, hakkımızı, futbolcularımızın emeğinin karşılığını istiyoruz. ‘ yorumunu yaptı.


‘ERZURUMSPOR’UN HAKKINI YEDİRTMEYİZ’


Önceki sezonlarda olduğu gibi, bu sezonda da Erzurumspor’un uğratıldığı haksızlıkları TBMM başta olarak her zeminde gündeme taşımayı sürdüreceklerini, TFF kaydında da hak arayışlarını sürdüreceklerini belirten Milletvekili Aydemir, ‘Bu şehrin sportif markası olan Erzurumspor’un hakkını çiğneyenleri kınıyoruz. ‘ ifadesini kullandı.


AYDEMİR’DEN TFF’YE ÇAĞRI


Erzurumspor’un şehir için olduğu gibi bölgede de futbol alanında bir markayı ifade ettiğini, bu sebeple gerek halkın ve taraftarın ve gerekse spor camiasının ilgi, dikkat ve hassasiyetlerini topladığını bildiren Milletvekili Aydemir, mavi beyazlı ekibin uğradığı haksızlıkların giderilmesi, maçların adil yönetilmesi odağında TFF’yi göreve çağırdı.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu