Milletvekili Aydemir Siyaset gündemini değerlendirdi

6’lı masanın milletten kopuk suni bir oluşum olduğu, Cumhur ittifakının ise aynı zamanda bir gönül birlikteliğini ifade eden bütünleşmiş bir siyasi duruşu ifade ettiğini vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Cumhur İttifakı milli iradenin gönül ittifakıdır. ‘ dedi


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir TBMM’de düzenlediği basın toplantısında 6’lı masanın Adaya değil birlikteliğe oy isteme garabeti içinde olduğu, Anayasa teklifi ile HDP’ye “Sizinleyiz” mesajı verildiğini kaydetti.


GÜNDEM


İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 1.8 Milyarlık tanıtım bütçesi ve 32 Milyonluk araç kiralama ihalesine dikkat çeken Milletvekili Aydemir, 6’lı masanın gayri milli PYD yaklaşımına dikkat çekti, terörle mücadele kapsamında MİT’in son sarı torba başarısını gündeme taşıdı.


İBB’nin tanıtım bütçesinin 1.8 Milyar olduğunu basın toplantısında dile getiren Milletvekili Aydemir, “Bunu Ak Partili bir Belediye yapsa kıyamet koparırlardı” dedi. Öte yandan Aydemir 32 Milyona 47 aracın da 3 yıllığına kiralandığını söyledi.


AYDEMİR’DEN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİ PAKETİNE TEPKİ


Milletvekili İbrahim Aydemir, altı muhalefet partisi tarafından hazırlanan “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği Önerisi”ne ilişkin, “Yaptıkları şeyin adı; HDP’ye, PKK’ya mesaj vermek.” değerlendirmesinde bulundu.


‘çıkış yolu arıyorlar


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “CHP adaya oy istemeyecek, güç birliğine oy isteyecek” ifadesini anımsatan Milletvekili Aydemir, ‘ “Çünkü aday hangisi olursa olsun her isim tartışmalı, her isme karşı diğer tarafta bir fren mekanizması var.” dedi, bunu gördükleri için şimdi bir çıkış yolu aradıklarını dile getirdi.


MİLLET GERÇEKLERİ BİLİYOR


Altı muhalefet partisi tarafından hazırlanan “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği Önerisi”nden HDP’lilerin çok memnun olduğunu dile getiren Milletvekili Aydemir, “Bazı şeylere itirazları var dahasını istiyorlar. Çünkü HDP’lilerin tabiatında her şeyi almak var. HDP’ye neyi verseniz dahasını isterler.” diye konuştu.


Altılı masanın, Anayasa değişiklik teklifleriyle “millete savaş açtığını söylediğini” dile getiren Milletvekili Aydemir, “Yaptıkları şeyin adı; HDP’ye, PKK’ya mesaj vermek. Bunu da millet biliyor, görüyor.” dedi.


CHP’Lİ BELEDİYENİN YAPTIĞINA BAKAR MISINIZ?


Kılıçdaroğlu’nun evinin mutfağından yaptığı yayınları hatırlatan Milletvekili Aydemir, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin geçen yılın bütçesinde tanıtım için 800 milyonluk bir bütçe ayırdığını; bunun şimdi 1 milyar 800 milyona çıktığını söyledi. Aydemir, “İstanbul Belediyesinin başında AK Parti’li olsa, böyle bir rakam açıklansa, kıyameti koparırlar mıydı? Mutfaktan çıkmazdı, her gün o mutfaktan canlı yayın yapardı. Şimdi kendi belediyesinin yaptığına bakar mısınız?” ifadelerini kullandı.


TBB DÜZENLEMESİ


AK Parti’nin, Türk Tabipler Birliği ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin başındaki “Türk” ibaresinin kaldırılmasını öneren bir yasa teklifi hazırladığı yönündeki iddiaların sorulması üzerine Milletvekili Aydemir, “Türk Tabipler Birliği Başkanı, Türk Silahlı Kuvvetlerimize bühtanda bulunmuştu, kimyasal silah iftirasında bulunmuştu. Dolayısıyla o ismi kullanırken çok dikkatsiz, özensiz bir yaklaşım sergilenir düşüncesiyle bence de ‘Türk’ isminin her yerde kullanılmaması gerekir. Sınırlama gelmesi milleti mutlu eder.” değerlendirmesini yaptı.


SONUNA KADAR EVET  


Özel sektörde çalışan işçilerin banka promosyonlarının doğrudan çalışana ödenmesine yönelik kanun teklifine destek verip vermeyeceğine yönelik soru üzerine Milletvekili Aydemir, işçilerin daha çok para almasına yönelik bir çalışmaya sonuna kadar “evet” diyeceğini söyledi.


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu