Milletvekili Aydemir: ‘Erzurum bir şehirden fazlasıdır’

Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘3 Temmuz milli kıyamın Erzurum’da tescili, milli azim ve sebatın Erzurum’da teşkili, ‘Vatan bir bütündür, asla parçalanamaz imanının Erzurum’dan tebcilidir. Çünkü Erzurum bir şehirden fazlasıdır. ‘ vurgusunu paylaştı.


ERZURUM TARİHE YÖN VEREN ŞEHİR


Cumhuriyet Tarihine yön veren bütün diriliş hamleleri, milli sebat, azim ve kararlılığı ifade eden duruşun Erzurum’da kaydedilmesinin bir tesadüf olmadığının altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘3 Temmuz 1919’da verilen mesaj, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatanın bağrına düşman dayarsa hançerini/ Bulunur kurtaracak vatanın bahtı kara maderini’ vurgusudur. Erzurum böylesi bir milli imanın neşet ettiği mübarek bir vatan coğrafyasıdır. Ve Erzurum bu sebeple bir şehirden fazlasıdır’ dedi.


‘ERZURUM MİLLİ KIYAMA ÖNCÜLÜK EDEN ŞEHİR’


Milletvekili Aydemir, ‘İstanbul’dan Ardahan’a, İzmir’den Gaziantep’e, emperyalistler tarafından işgal edilmiş vatanın yeniden bir diriliş hamlesiyle, Tek Vatan, Tek Millet ve Tek Devlet’ kaydında, küresel idrake bir Türk mührü olarak vurulması, Çanakkale ve Aziziye ruhunun eseridir. Erzurum bu milli kıyama öncülük etmiştir. Zira Erzurum bir şehirden fazlasıdır. ‘ mesajını verdi.


‘ERZURUM MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİĞİN ADIDIR’


Erzurumluluk ruhu ve dadaşlık duruşunun, milli şuuru ifade ettiği, mukaddesata sadakat ve ecdada vefayı öngördüğüne dikkat çeken Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum adı, milli ve manevi birlik, dirlik, kardeşlik ve beraberliğin karşılığıdır. İşte bu yüzden Erzurum bir milli ve manevi mananın şehridir ve Erzurum bir şehirden fazlasıdır. ‘ dedi.


‘ERZURUMLU OLMAKTAN EBEDİYEN MÜFTEHİRİZ’


Milletvekili Aydemir, ‘3 Temmuz 1919’un takdim ve tarif ettiği manada şehit ve gazilerimize rahmet niyazıyla minnettarlığımızı kaydediyor, Milli feraset ve basiretin adresi, Manevi hassasiyet, dikkat ve haysiyetin ifadesi olan Erzurum’un evladı olmaktan dolayı gurur duyduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz. Ve diyoruz ki, Erzurum bir şehirden fazlasıdır’ ifadelerine yer verdi.


 


 


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu