Milletvekili Adayı Olan Ünlülerden Hangileri Meclise Gidecek?

Milyonların beklediği 14 Mayıs seçimlerinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmeye hak kazanan isimler ve vekil dağılımları belli oldu. Daha önce siyasi partilerin listesinde gördüğümüz bazı ünlü kişilerin durumu, büyük bir merak konusu oldu. Ünlüler arasında meclise girenler kadar giremeyenler de dikkat çekti. Milletvekili listelerinde dikkat çeken isimlerin akıbetini sizinle paylaşıyoruz. İşte o isimler👇

Gökhan Zan

Milletvekili

Ünlü eski futbolcu Gökhan Zan, Hatay’da İYİ Parti 2. sıradan aday olarak gösterilmişti. Ancak meclise giremedi.

Ünal Karaman

Milletvekili

İYİ Parti’nin Konya’dan aday gösterdiği eski futbolcu ve teknik direktör Ünal Karaman milletvekili olarak seçildi.

Kuddusi Müftüoğlu

Milletvekili

Eski TTF hakemi Kuddusi Müftüoğlu, AK Parti Antalya’da 7. sıradan aday gösterilmişti. Antalya, AK Parti’den Meclis’e 6 milletvekili gönderdiği için Müftüoğlu meclise giremedi.

Alpay Özalan

Milletvekili

Eski futbolcu Fehmi Alpay Özalan, AKP İzmir 2. Bölge 2. sıradan milletvekili adayı olmuştu. Dün akşamki seçimlerden sonra Özalan meclise girmeyi başardı.

Umut Arman Sonay

Milletvekili

Milli Yüzücü Umut Arman Sonay, AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı olmuştu. Ancak meclise giremedi.

Yücel Arzen

Milletvekili

AK Parti Milletvekili Adayı Yücel Arzen, listelerin dikkat çeken isimleri arasındaydı. Müzisyen ve piyanist Arzen, AK Parti İstanbul Milletvekili seçildi.

Bahadır Yenişehirlioğlu

Milletvekili

Payitaht Abdülhamid dizisinden tanıdığımız Bahadır Yenişehirlioğlu, AKP’nin Manisa adayları arasındaydı. Oyuncu 14 Mayıs seçimlerinde Manisa’dan milletvekili oldu.

Özlem Balcı

Milletvekili

Daha önce Seksenler dizisinde oynayan Özlem Balcı, MHP’nin Muğla adayları arasındaydı. Yeni dönemde mecliste kendisini göremeyeceğiz.

Mehmet Aslantuğ

Oyuncu Mehmet Aslantuğ Muğla’dan Türkiye İşçi Partisi adayı oldu. TİP, Muğla’dan milletvekili çıkaramadı.

Serhat Özcan

Serhat Özcan da Türkiye İşçi Partisi’nin Balıkesir adaylarından oldu, ancak TİP oradan da vekil çıkaramadı.

İrfan Değirmenci

Haber sunucusu ve gazeteci İrfan Değirmenci de İzmir’den Türkiye İşçi Partisi’nin adayı olmuştu. Ancak TİP İzmir’den de vekil çıkaramadı.

Davut Güloğlu

Yeniden Refah Partisi’nin İstanbul Milletvekilli adayları arasında sanatçı Davut Güloğlu da bulunuyordu. Güloğlu, dünkü seçimlerden sonra meclise giremedi.

İlyas Salman

Oyuncu ve tiyatro sanatçısı İlyas Salman, TKP’den İstanbul adayı olmuştu. Türkiye Komünist Partisi, İstanbul’da aday çıkaramadı.

Kerem Fırtına

Kerem Fırtına’yı Kurtlar Vadisi ve Karadayı gibi dizilerden tanıyoruz. Kendisi oyunculuğun yanı sıra HDP Danışma Kurulu üyesi. Fırtına, Yeşil Sol Parti 3. Bölge milletvekili adayı olmuştu. Ancak mecliste kendine yer bulamadı.

Cengiz Çandar

Gazeteci, köşe yazarı ve yazar olan 75 yaşındaki Cengiz Çandar, Yeşil Sol Parti’den aday olmuştu. Çandar’ı yeni dönemde mecliste göreceğiz.

İlginizi çekebilir:

Seçim 2023: Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem TBMM Oy Oranları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu