Merak edilen soruyu yanıtladı!

Erzurum Güncel- CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, başörtüsünü yasa ile güvence altına alma teklifi, siyaset gündemindeki yerini koruyor. Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışı, bazı kesimlerden destek görürken bazı kesimler ise “zaten böyle bir sorun yoktu” gibi yorumlar yaptı. Kılıçdaroğlu’nun başörtü çağrısının ardından “neden?” sorusu da akıllara gelirken CHP liderinden merak edilen konuya ilişkin açıklama geldi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “başörtü yasası” teklifiyle Ankara’nın gündemi bir anda değişti. CHP liderinin çağrısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan anayasa teklifiyle yanıt verirken tartışmalara diğer siyasiler de katıldı.

Siyasilerin yanı sıra vatandaşlar da tartışmalara ilişkin yorumlarda bulunurken bir kesim Kılıçdaroğlu’na destek verdi, diğer bir kesim ise “şu anda zaten böyle bir sorun yok” diyerek bu çıkışın nedenini merak etti.

thumbs_b_c_132c62993d4d4f346bf2aa9321721170

Başörtüsü tartışmalarının ilk gününden bu yana sürpriz çıkışın nedeni merak edilirken CHP lideri, akıllardaki soruya yanıt verdi. HalkTV’den Fikret Bila’ya konuşan Kılıçdaroğlu, olası bir yasa ile kılık kıyafet ve başörtüsü gibi kavramlar üzerinden artık siyaset ve kara propaganda yapılamayacağını söyledi.

Akşener’in 2 yıl içindeki müthiş değişimi fotoğraflara da yansıdı! Bunu ilk kez açıkladı…Akşener’in 2 yıl içindeki müthiş değişimi fotoğraflara da yansıdı! Bunu ilk kez açıkladı…

“KAPALI KAPILAR ARKASINDA SÖYLEMEYE BAŞLAMIŞLARDI”

Seçim sürecinde olduğumu şu dönemde, kapalı kapılar arkasında “CHP gelirse başınızı açtıracak” gibi söylemlerin başladığını iddia eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

‘CHP gelirse başınızı açmanız için sizi zorlayacak, kamudan atacak, kazanımlarınızı kaybedeceksiniz’ diye konuşmaya başlamışlardı. Şimdi artık böyle istismar edecekleri, kara propaganda yapacakları bir imkan kalmadı ellerinde. İşte ‘endişeli muhafazakarlar var, bu propaganda onlar üzerinde etkili oluyor’ deniliyordu. Aksini söyleyenler de oldu. ‘Asıl endişeli modernler baskı altında, onlara kılık kıyafet baskısı yapılıyor, onlara güvence lazım’ eleştirileri geldi. Evet. Bizim yasa teklifimiz hem endişeli muhafazakarlar hem endişeli modernler için güvencedir. İki taraftan kadınlar için güvence sağlıyor.

thumbs_b_c_de4d4fdd6f26cae828861d40c4a88ca3

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu