Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Karataş’tan Basın Açıklaması

GÖRMEK İSTEDİĞİMİZ Mİ, GERÇEK OLAN MI?

Eğitim Sendikası olarak en önemli görevlerimizin başında; eğitim çalışanları ile yaptığımız görüşmelerle alana ait talep, sıkıntıları tespit etmek, özlük ve ekonomik talepleri raporlaştırarak ilgili makamlara sunmak gelmektedir.

Yetkili sendika olarak, mart ayından bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan ve eğitimi sekteye uğratan pandemi sürecinin ilimizdeki etki ve sonuçları üzerinde bir çalışma yapmayı planladık. Bu çerçevede il milli eğitim müdürüile yaptığımız görüşmede, ilçe müdürleri ile bir toplantı yapmayı düşündüğümüzü söyledik. Kendisinin konu ile ilgili düşüncelerini sorduk. İl milli eğitim müdürüde, çok iyi düşündüğümüzü ve ilimize önemli katkı sağlayacağını, toplantı sonucu yazılacak raporu kendileriyle de paylaşmamızı ifade ederek olumlu karşıladı.

İki tarafın sözlü mutabakatından sonra, pandemi süreciden dolayı; maske, mesafe ve hijyen kuralları göz önüne alınarak, üç bölgede ilçe milli eğitim müdürleri ile toplantı yapmayı planladık.

Toplantılarımızın ilkini, merkez üç ilçemiz ve yakın ilçelerimizin ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirdik.

İkinci toplantımızı, toplantı merkezi olarak belirlediğimiz Hınıs ilçemizde gerçekleştirdik. İlçe milli eğitim müdürlüğünün toplantı yapılabilecek bir salonu olmadığından dolayı, ilçe milli eğitim müdürü toplantıyı makam odasında yapmayı önerdi. Bunun üzerine toplantıya başladık.

Misafirler için ayrılan koltukta oturarak başladığımtoplantımızı sürdürürken, ilerleyen süreçte telefonumdaki internet erişimi sıkıntısından dolayı, bilgisayar üzerinden internet erişimi sağlamam ve anlık not almam için masayı kullanabileceğim teklif edildi. Olmaz diye itiraz etmeme karşın ısrar edilince nezaketsizlik olmasın düşüncesiyle, anlık bir ihtiyaç için kısa bir süreliğine oturdum.

İlçe müdürlerinin ifadeleriyle çok verimli geçirdiğimiz toplantının ardından ilçeden ayrıldık. Toplantıda çekilen resimleri kendi sosyal medya hesabımdan paylaştım.

Sosyal medya paylaşımımdan sonra, ilgili paylaşımın mecrasından koparılarak, tamamen kurgu, iftira, masa başı ve art niyetle yapılan haberlerin sosyal medya ve basında yer alması bizi fazlasıyla üzmüştür.

30 yıllık devlet memuru olan,15 yılını -il milli eğitim müdür yardımcılığı dâhil olmak üzere-yönetici olarak geçiren, devlet geleneklerini ve protokol kurallarını bilen, bu kurallara üst düzey dikkat ve özen gösteren, makamı bırakarak sivil toplum kuruluşunda çalışmayı tercih eden biri olarak, beni tanıyan, bilen ve Allah için şahitlik edecek olan vicdan sahipleri bilir ki, benim böylebir davranışa, iddia edilen bir niyetle tevessül etmem mümkün değildir.

Yine ömrünü idareci olarak geçirmiş, kişiliği ve duruşu ile saygınlık kazanmış, devletinin her kademesinde çalışmayı şeref bilmiş, ortamın anlık gereği üzere nezaketen insani bir davranış sergilemiş Hınısilçe milli eğitim müdürünün de, ne kadar ehliyet ve liyakat sahibi bir yönetici olduğukendisini tanıyan herkes tarafından bilinir.

Tüm bu olanlardan sonra, içeriği bağlamından koparılarak görüntü üzerine kurgulanan, yalan ve iftira ile dolu bir habere itibar edilmeyerek; onurlu bir davranış sergileyip görevinden istifa eden ilçe milli eğitim müdürünün görevine iade edilmesini umuyoruz.

Gerek şahsım, gerek sendikam adına kamuoyuna duyurulur.

 

Mustafa KARATAŞ

Memur-Sen İl Temsilcisi
Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu