Mayıs Ayında Gidebileceğiniz Birbirinden Eğlenceli 7 Etkinlik

Bahar ayları geldiğinde İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasında etkinlikler düzenlenmeye başlar. Gezinti, hafta sonu kaçamakları, şehrin manzaralarının, vapur havasının tadını çıkarmak… Bahar aylarını güzelleştiren bir şey daha varsa o da peşine düşülesi etkinlikler oluyor. Sinemadan konserlere, tiyatro oyunlarından söyleşilere kadar pek çok etkinlik ile bu yılın programı yine dopdolu… Yoğun iş temposundan sıyrılıp gidebileceğiniz etkinlikleri merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Hazırsanız başlayalım👇

1. 36. Genç Günler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, 9 – 19 Mayıs 2022 tarihleri arasında 36. Genç Günler Festivali ile bahar etkinliklerinin başını çekiyor. Usta isimlerden atölyeler, keyifli mi keyifli söyleşiler, tiyatro kulüplerince sahnelenecek oyunlar, ödül töreni, gösteriler derken Şehir Tiyatroları çok kapsamlı bir festivale imza atıyor. Mesela ne mi? Son dönemde internetteki röportajları ile de dikkatleri üstüne çeken Celal Kadri Kınoğlu’nun söyleşisine gidebilir, üniversitelerin tiyatro bölümlerince sahnelenecek oyunları izleyebilirsiniz. Festivalin güzel yanlarından biri de Şehir Tiyatroları’nın farklı pek çok sahnesinde aynı anda birçok etkinliğin yer alıyor olması. 9 Mayıs Pazar günü Kadıköy’deki Müze Gazhane’de açılışı yapılan festivalin bu yılki teması ise “vazgeçmiyoruz” olarak belirlendi. Siz de anlat anlat bitmeyen festivalin tüm programına ve broşürüne buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz.

2. Restoran Haftası ve Melis Danişmend Konseri

Türkiye’nin ilk gastronomi festivali Restoran Haftası da tüm özgünlüğü ile katılımcılarını bekliyor. On birinci yılında “sürdürülebilirlik” temasını benimseyen festivalde Türkiye’nin Ali Ocakbaşı, Gia Urla, Souq Istanbul ve Bigchefs gibi önde gelen katılımcı restoranları etkinliğe özel menülerini uygun fiyatlar ile beğeniye sunacak. 3 haftaya yakın harika deneyimler vadeden festivalin önemli bir parçası da Akasya AVM’nin ev sahipliğinde 13 Mayıs’ta düzenlenecek Melis Danişmend konseri. Festival bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

3. Sakarya Müzik Festivali

13 – 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek Sakarya Müzik Festivali ülkenin kendi kulvarındaki önemli pek çok müzisyenini, müzik grubunu ağırlıyor. Hayko Cepkin, Sagopa Kajmer, Madrigal gibi isimleri görebileceğiniz festivalde müziğe doyulacak.

4. Nest Fest: Ankara

etkinlikler

14 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleşecek etkinlik, İstanbul’da farklı sanatçıları bir araya getirmeyi başaran Nest ekibinin bu kez Ankara ayağındaki etkinliği. Etkinlik tanıtımı ise şöyle: “Gün boyu Ankara’nın farklı disiplinlerde işler üreten sanatçılarını ağırlayacağımız tasarım pazarını ziyaret edip sanatçılarla tanışabileceğiniz, akşam ise sahnede İptal, Ethnique Punch, Levvera ve C-fyah ile günün yorgunluğunu unutup bolca dans edeceğimiz bu etkinliği kaçırmayın.” Etkinliğin detaylarına ise bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

5. Rehber Köpekler Derneği Yararına İlkbahar Balosu

etkinlikler

Bir sosyal yardım etkinliğine katılmak isteyenler için de İstanbul’da çok seçenek var. 24 Mayıs 2022 Salı günü gerçekleşecek etkinliğin tüm geliri ise rehber köpeklerin eğitim masraflarının karşılanması ve rehber köpek okulunun ilk adımlarının atılması için kullanılacak. JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea Ataköy’de gerçekleşecek olan baloda sizi Zeliha Sunal orkestrası da karşılıyor. Etkinlikler hakkında daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.

6. Retro Festivali

etkinlikler

Mayıs’ın sonlarına doğru müsait olanlar için de İzmir’de keyifli bir etkinlik var. 28 – 29 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek Retro Festivali’ne, İzmir Alsancak Gar ev sahipliği yapıyor. Feridun Düzağaç gibi önemli müzisyenlerin sahne alacağı Retro Festivali’nde, girişimcilere de ürünlerini binlerce kişiye tanıtabilecek alanlar açılıyor. Dev müzisyenler, büyük bir mezat, dans ve müzik gösterileri derken Retro Festivali İzmir’i yerinden oynatmaya geliyor desek yeridir. Etkinlik hakkında bu sayfadan bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu