Maltepe’de Erzurumlular Vakfında Suha Dengizek’in 6.ncı dönemi

Erzurum Güncel- Merkezi Maltepe’de bulunan Erzurumlular Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mevcut Başkan Suha Dengizek’in tek liste halinde katıldığı genel Kurul toplantısında, yeni isimlerin de dahil edildiği yeni bir yönetim kurulu seçilerek işbaşına geldi.

engizek 6. kez Vakıf Başkanı
Renkli kişiliği ile 6. ncı kez vakıf başkanı seçilen Suha Dengizek yönetimindeki Erzurumlular Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı, genel kurul toplantısına 420 mütevelli üyesinin çoğunluğunun katıldığı gözlendi. Gelemeyenler ise vekâlet gönderdiler.

Katılımcılara vakıf önünde çağ kebap ikram edildi. Kadıköy’de faaliyet gösteren İstanbul Erzurumlular Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı önceki dönem vakıf başkanlığı yapmış olan işadamı Hadi Atalar tarafından ikram edilen cağ kebabından, toplantıya katılanların yanısıra Maltepe’li mahalle sakinleri de doyasıya tadına baktılar.  

Genel kurul toplantısında, Erzurum’lu hemşehrilerin yoğun ilgi gösterdiği, üst düzey bürokratın, işadamının ve sanat çevresinin de yer aldığı genel kurulun divan heyetine Ebubekir Taşyürek başkanlığında Necmi Rende, Kasım Karakaş, Dilek Erdoğan seçildiler.

Katılanlar arasında Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ERKON Erzurum Konfederastonu Başkanı Ali Murat Alatepe, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Gazeteci Yazar Fikri Akyüz, Hadi Atalar, Ahmet Ağırman, Suat Önal, Kartal Erzurumlular Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakıf Başkanı Öner Kalkan, TEMA Marketler sahibi Zülküf Bakaç ve birçok dernek temsilcilerinin oluşturduğu üyeler katıldılar.   

DENGİZEK, YENİ DÖNEMDE ÇOK FAAL OLACAĞIZ!
Genel kurul toplantısında vakfın faaliyetleri hakkında konuşma yapan Vakıf Başkanı Süha Dengizek, “Göreve geldiğimizde söz verdiğimiz tüm projeleri teker teker hayata geçiriyoruz, şuan en önemli hedefimiz vakfımıza gelir getirecek bir proje ve öğrenci burs çalışmalarını daha güçlü bir şekilde hayata geçirmektir” dedi.

Dengizek, “Vakfımız, altı katlı binasını faaliyete geçirdiğimiz günden beri, tüm hemşehrilerimizin ikinci adresi olma konumuna gelmiştir. Vakfımız, tüm hemşehrilerimizin Kültür Evi, Kültür Ocağı olmuştur.
Vakfımızın faaliyetlerini yürütmemizde bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm hemşehrilerimize cani gönülden teşekkürlerimi sunarım.
Hepimizin derdi Erzurum, Erzurumluya hizmet etmek, Erzurum’un derdiyle dertlenmek, sevinciyle sevinmek, gayemiz de amacımızda budur. Vakıf olarak kültürümüzü yaşatmak, eğitim çalışmalarına destek olmak, yardımlaşma ve dayanışmanın güzel örneklerini sergilemek aynı zamanda Erzurum dışındayken de Erzurum’a ekonomik katkı sağlamak gibi bir gayret içindeyiz.

Gençlerin eğitimine destek için burs çalışmamıza katkınızı bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde çok daha önemli projeleri hayata geçireceğiz ve hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Birde özellikle burs konusunda çağrıda bulunmak istiyorum, lütfen öğrenci burs konusunda desteklerinizi bekliyoruz. Katılım gösteren mütevelli üyelerimize ve hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunarım” dedi.

İşte yeni yönetim kurulunu oluşturan isimler;

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu