‘Kur Korumalı Mevduat’ın yükü 60 milyar 500 milyon lira

Erzurum Güncel- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’nin tatile girmesinin ardından farklı illerde gerçekleştirilen grup toplantısını bugün Niğde’de gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Kaynakları beşli çeteye veriyorlar. Beşli çetelerden alıp millete tamamını vereceğiz. Kul hakkı yiyenlerle asla helalleşmeyeceğiz” dedi. 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satırbaşları şu şekilde:

Niğde tarım açısından son derece zengin ve önemli bir kentimiz. İktidarda olanların Niğde’ye verdikleri sözleri tutmadıklarını biliyoruz. Bunların tamamını biliyoruz. İktidar olduğumuzda göreceksiniz Niğde’ye, Kayseri’ye, Nevşehir’e de neler yapılıyor göreceksiniz. Anadolu’nun içini boşalttılar, metropollere taşıdılar. Gençlerimiz büyükşehirlerin varoşlarında iş arıyor.

Buranın tarımda üretim üssü haline gelmesi lazım. Bütün dünya tarımın stratejik sektör olduğunu biliyor. Çiftçi üretmezse hepimiz aç kalırız. Şimdi her şeyi dışarıdan getiriyorlar. 

Kaynakları beşli çeteye veriyorlar. Beşli çetelerden alıp millete tamamını vereceğiz. Kul hakkı yiyenlerle asla helalleşmeyeceğiz. Yüce yaradanın huzuruna bile kul hakkıyla kimse çıkamaz. Biz sevgi ve barış çerçevesinde kucaklaşacağız, helalleşeceğiz. Birbirimize merhamet edeceğiz. Bunların yaptığı gibi paraları alıp bir avuç rantiyeye vermeyeceğiz. 

‘GÜBRE FİYATLARINI DÜŞÜRÜN’

Tarım Kredi Kooperatifleri’nde ‘fiyatları’ düşürdük diyorlar. Kardeşim düşüreceksen Tarım Kredi’nin gübre fabrikası var, düşür fiyatları, çiftçi ucuz gübre alsın. Ona gelince yok. Çiftçiye pahalı gübreyi verecekler. Gübre dolayısıyla Rekabet Kurulu bir karar aldı. Gübre fabrikaları arasındaki işbirliğini, fiyatları yüksek tutma konusunda, çok ağır cezalar yazdı. Bunların içinde GÜBRETAŞ da var. Tarım Kredi kuruluşu. Bu 6 gübre fabrikası bir araya gelip ortak hareket ediyorlar. O dönem GÜBRETAŞ’ın yöneticileri kimdi, şimdi neredeler, gazeteci arkadaşlar araştırsınlar. 

KUR KORUMALI MEVDUAT’IN YÜKÜ: 60 MİLYAR 500 MİLYON LİRA

Kur Korumalı Mevduat sahipleri parayı getirip yatırıyorlar dolar garantisi var. Faiz garantisi var. Senden hiç vergi almayacağım, sana ayrıca ucuz kredi vereceğim diyor. Milletin sırtına 5 ayda yüklenen para 60 milyar 500 milyon lira.

Sizin çalışkan bir milletvekiliniz var Ömer Fethi Gürer. Ömer Fethi Gürer’in fotoğrafını lüks otellerde, plajlarda göremezsiniz. Tarlada, esnafın yanında görürsünüz. Doğru mu? Bize bir tane Ömer Fethi Gürer yetmiyor. Niğde’den daha fazla milletvekili istiyoruz.

Bütün kadınlara sözüm var. Bu coğrafyada hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek.

Doğalgaz olan yerlerde kömür dağıtmayacağız. Aile ödeyemiyorsa doğalgaz faturasını ödersiniz. Hiçbir yoksul ailenin elektriği, suyu ve doğalgazı kesilmeyecek demektir. Tam anlamıyla sosyal devleti inşa edeceğiz.

Yata mazotu ÖTV’siz ve KDV’siz veriyoruz. Yat gezmek için kullanılıyor. Çiftçiye ÖTV’siz KDV’siz verince ne yapar? Tarlaya gider. Dolayısıyla ilk yapacağımız iş çiftçiye kırmızı mazotu ÖTV’siz ve KDV’siz vereceğiz.

Köylerde ve kırsalda gençlerin ve kadınların sosyal güvenlik primlerini devlet ödeyecek. Gençler tarlada çalışacak, emeklilik hakkı kazanacaklar.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu