Kulislerde konuşulanlar ifşa oldu: MHP AKP’den bakanlık isteyecek

Erzurum Güncel- MHP, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden sonra AKP ile kol kola girmişti. Cumhur İttifakı içinde AK Parti’ye en büyük desteği veren MHP’de seçim sonrası hesaplar ortaya çıkmaya başladı.2017 referandumundan bu yana AK Parti iktidarlarında bakanlık istemeyen MHP’nin seçim sonrasında bakanlık isteyeceği kulislere yansıdı.

“Aday belli, karar net” sloganıyla yürüttüğü kampanya kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için oy isteyen MHP’nin seçimlerin kazanılması durumunda oluşturulacak kabineye bakan vermesi isteniyor.

MHP içinde bu konuda partide iki farklı görüş ortaya çıkıyor. Parti içinde Cumhur İttifakı için “Bu ortaklık al-ver ortaklığı değil” diyen MHP’li yöneticiler bakan vermeme tutumunun devam ettirme görüşünde.

Gazete Durum’da yer alan habere göre bazı MHP’li yöneticiler ise önümüzdeki seçimin farklı olduğunu belirterek, “Al ver ittifakı değiliz ama bu sorumluluğun gereği olarak elimizi daha fazla taşın altına koymak gerekebilir. Buna kabineye bakan vermek de dahil” değerlendirmesi yapıyor.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu