Kulisler hareketlendi! Erdoğan kadro değişikliği mi yapıyor?

Erzurum Güncel- Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, AK Parti kadrolarında peş peşe patlayan skandallara dikkat çekti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın kadro değişikliği yapmak için bu skandallara ses çıkarmıyor olabileceğini öne süren Ahmet Takan, ” Tayyip Erdoğan’ın seçim öncesi puan kazanması için kirli kadrolar temizliğine alt yapı mı hazırlanıyor?..” yazdı.

İşte, Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan’ın o yazısı:

“Ne olduysa, baba muhalefet partisi lideri Sedat Peker yeniden hareketlendi. Siyasi ortağı boş tencere partisinin etkisiyle bunalan ahaliyi yeniden aydınlatmaya başladı. Hangi ortama girsem, kimle bir telefon görüşmesi yapsam aldığım ilk soru, “Sedat Peker’in açıklamaları hakkında ne düşünüyorsun.”

Şimdi -haklı olarak-, siyasi kulislerde cevabı aranan şu sorular benim de kafamı çok kurcalıyor; ( En baştan beri baba muhalefet partisi lideri Peker’in doğrudan Tayyip Erdoğan’ı hedef almamasına da dikkat edersek)

-Madem Tayyip Erdoğan, BAE ile arayı düzeltti. Türkiye’de ana gündem maddesi seçim iken neden Peker’in twitter açıklamalarına müsaade edilmeye başlandı.

-Erdoğan ile BAE yönetimi arasında bir danışıklı dövüş söz konusu olabilir mi?

-Tayyip Erdoğan’ın seçim öncesi puan kazanması için kirli kadrolar temizliğine alt yapı mı hazırlanıyor?..

-Erdoğan’a seçim sonrasında da geniş çaplı bir kadro operasyonu yapabilmesi için fırsat mı sunuluyor?..

Olup bitenlere yandaş olarak değil dünya ve yakın coğrafyamızda olup biten gelişmelere ve Türk devlet yapısı içinde var olan geleneklere göre bakmanızı öneririm!..

Teşbihte hata olmaz…

Anadolu’da çok yerleşik olan ve Türk devlet yapısını da anlatan bir söz vardır;

“İti öldürene sürütürler”..”

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu