Konya’daki Kan Donduran Köpek Katliamı Tepkilerin Odağında

Türkiye, bugün gündeme gelen katliam görüntüleriyle sarsıldı! Konya Büyükşehir Belediyesine ait “Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde” çalışan iki kişinin merkezdeki hayvanlara işkence ederek öldürdüğü görüntüler özellikle sosyal medyada binlerce insan tarafından büyük bir öfkeyle karşılandı. Görüntülerde, belediye personeli bir kişinin elindeki bir cisimle bir sokak köpeğine vurarak ölümüne neden olduğu, bir başka çalışanın ise köpeği sürükleyerek götürdüğü görülüyor. Ayrıca olay sırasında bölgede başka personellerin de bulunduğu ancak bu korkunç katliama engel olmadıkları anlaşılıyor. İşte binlerce insan tarafında büyük bir öfke ve tepkiye karşılanan korkunç olayın detayları…

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezindeki köpek katliamı büyük bir öfkeye neden oldu

Belediye çalışanı bir kişinin barınaktaki bir köpeği vahşice katlettiği görüntüler sosyal medyada yayıldı. Milyonlarca insan tarafından izlenen kan dondurucu görüntüler, uzun bir süredir ülke gündeminde olan, hayvan barınaklarının niteliğine dair tartışmaların yeninden gündeme gelmesine ve büyük bir öfkeye neden oldu. Pek çok sosyal medya kullanıcısı insanlık dışı bu olay hakkındaki görüşlerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Olaya şahit olan ve herhangi bir tepki göstermeyen personeller de büyük tepki topladı

Sosyal medyada dolaşan katliam görüntüsünde, barınaktaki köpeklerden birinin başına kürek benzeri bir cisimle vuran personelin yakınlarında başka personellerin de bulunduğu açık bir şekilde görülüyor. Ancak bölgede bulunanlar bu katliamın sona ermesi için en ufak bir müdahalede dahi bulunmuyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, kan donduran olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı

Konya Büyükşehir Belediyesine ait Twitter hesabından, “Rehabilitasyon Merkezimizde yaşanan olay gece tüm yönleriyle incelenmiş, sabahın erken saatlerinde ilgililer ivedilikle açığa alınmış, sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüphelileri gözaltına almıştır.” şeklinde bir paylaşım yapıldı. Bununla birlikte merkezin bağlı olduğu Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğünde görevli müdürün işine son verildiği bilgisi paylaşıldı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ise iki şüphelinin gözaltına alındığı duyurdu

konya

Yapılan yazılı açıklamada, emniyetteki sorgusu tamamlanan şüphelilerin adliyeye sevk edildiği bilgisine yer verildi. Şüphelilerin çıkarıldıkları mahkemece “bir ev hayvanına veya evcil hayvana işkence etmek” suçundan tutuklandıkları ifade edildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sürecin takipçisi olacaklarını dile getirdi

konya

Altay Twitter hesabından “Hayvan Rehabilite Merkezimizde hepimizi derinden sarsan olayı gece inceledik, sorumluları açığa aldık, suç duyurusunda bulunduk ve şüpheliler gözaltına alındı. Süreci tüm yönleriyle sonuna kadar hassasiyetle takip edeceğiz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Binlerce insan bu vahşet karşısındaki tepkisini sosyal medyada dile getirdi

konya

“Konyadakatliamvar” etiketi, binlerce insanın paylaşımıyla kısa sürede Türkiye trendleri arasına girdi. İşte o sosyal medya paylaşımlarından bazıları…

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

İlginizi çekebilir:

En Yaşlısından En Hızlısına: Köpekler Hakkında Muhtemelen İlk Defa Duyacağınız 25 Bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu