Kolay Ve Hızlı Bir Şekilde Portekizce Öğrenmek İsteyenlere Kitap Tavsiyeleri

Yeni bir dil öğrenmek, zor fakat oldukça eğlenceli bir süreç. Üstelik yeni bir dil öğrenmek, yeni kariyer imkânları yaratmanın ve yeni kültürler tanımanın en etkili yöntemlerinden biri. Hele de öğrenmeye karar verdiğiniz, dünyanın çok farklı coğrafyalarında milyonlarca insan tarafından konuşulan ve pek çok farklı ülkenin resmi dili konumunda bulunan Portekizce ise. Ancak yola Portekizce öğrenmek istiyorum diyerek çıkan ve bu sürece sıfırdan başlayacak insanların aklına takılan bazı sorular da yok değil. Portekizce öğrenmek zor mu, Portekizce öğrenmek ne kadar sürer ve Portekizce öğrenmek için kitap önerileri hangileri, gibi sorular bu heyecan verici dili öğrenmek isteyen kişilerin aklına takılan soruların başında geliyor. Ancak uzman isimler tarafından özenle hazırlanan eserlerin yer aldığı listemiz, Güney Amerika’dan Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyadaki en popüler dillerden biri olan Portekizceyi öğrenmek için en etkili yardımcınız haline gelebilir. İşte, kolay ve hızlı bir şekilde Portekizce öğrenmek için kitap tavsiyeleri.

1. Portekizce Temel Dil Bilgisi

portekizce öğrenmek için kitap tavsiyeleri

Portekizce öğrenmek için kitap tavsiyeleri listemizin ilk sırasında Delta Kültür Yayınevinden çıkan 152 sayfalık Portekizce Temel Dil Bilgisi isimli eser yer alıyor. Portekizce Temel Dil Bilgisi, ana dili Türkçe olan ve Portekizce öğrenmeye karar veren kişilerin mutlaka edinmeleri gereken kaynaklardan biri.

Çünkü bu kitap Portekizcenin, Türk okuyucular için zaman zaman kafa karıştırıcı olabilen yapısına bütünsel olarak ve basit bir şekilde açıklık getirme amacıyla hazırlandı. Yani özellikle Portekizceyi sıfırdan öğrenecek kişiler için oldukça faydalı bir alternatif. Bununla birlikte Portekizce Temel Dil Bilgisi, belirli bir düzeyde İspanyolca, İtalyanca veya Fransızca bilen kişilerin de kısa sürede Portekizce öğrenmek için kullanabileceği bir kaynak. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. 30 Günde Portekizce

portekizce öğrenmek için kitap tavsiyeleri

Portekizce öğrenmek farklı alanlarda, hiç ummadığınız fırsatlar yakalamanıza yardımcı olabilir. Çünkü Portekizce, dünya genelinde en çok konuşulan dillerden biri. Tüm dünyada 200 milyonu aşkın insan Portekizce konuşuyor, 500 milyonu aşkın insan ise Portekizceyi gayet rahat bir şekilde anlayabiliyor! Üstelik Portekizce konuşan veya en azından anlayan insanlar, Güney Amerika’dan Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyaya yayılmış durumda. Bu sebeple Portekizce öğrenme kararınız, yaşamınız boyunca pişmanlık duymayacağınız bir karar.

Yaşamınızı değiştirecek bu harika kararın ardından yapmanız gereken şey ise Portekizce öğrenmek için kitap tavsiyeleri listemizden, kendinize en uygun olanı seçmek ve çalışmaya başlamak. Fono yayınlarından çıkan 30 Günde Portekizce isimli kitap ise başlangıç düzeyinden orta seviye çıkmanıza yardımcı oluyor, Portekizce öğrenme sürecinizi sancısız hale getiriyor. 30 farklı bölümden oluşan kitap Portekizcenin bütün önemli hususlarını kısa bir sürede ve kalıcı olarak öğrenebilmeniz için tasarlandı.

Ayrıca kitap ile birlikte gelen ve ana dili Portekizce olan uzmanlar tarafından seslendirilen 3 adet eğitim CD’si, konuşma pratiğinize de önemli bir katkı sağlıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Portekizce Dil Kartları: Konuşma Kılavuzu İlaveli

portekizce öğrenmek için kitap tavsiyeleri

Portekizce öğrenmek ne kadar sürer, Portekizce öğrenmek için en kitap önerileri hangileri gibi sorulara vereceğiniz yanıt, pek çok unsura göre değişiklik gösterir. Bilgi düzeyiniz, çalışma süreniz ve daha pek çok farklı unsur, yanıtınızı etkiler. Elbette çalışma yönteminiz de.

İşte Portekizce Dil Kartları: Konuşma Kılavuzu İlaveli, isimli ürün Portekizce kelimeler ile başı dertte olanlar için harika bir alternatif. Çünkü bu kaynakla günlük konuşma pratikleri yapabilir, Portekizce sık kullanılan kelimeleri öğrenebilir, gramerin ana hususlarına değinen bölümleri inceleyebilir ve Portekizce öğrenirken işinizi bir hayli kolaylaştıracak genel ifadeleri ezberleyebilirsiniz. Günlük yaşamınızın her anında yanınızda taşıyabileceğiniz ürün son derece basit bir metot ile Portekizce kelime dağarcığınızı geliştirmenize olanak tanıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Portekizce Konuşma Kılavuzu

Dil öğrenme süreçleri zaman zaman gerçekten de zorlayıcı olabiliyor. Bu nedenle yeni bir dil öğrenirken, motivasyonunuzu yüksek tutmanız oldukça önemli. Elbette yüksek bir motivasyonla çalışmaya devam edebilmeniz için sizlere yardımcı olabilecek bazı hususlar var. Örneğin öğrenmeye başladığınız dildeki yazılı eserleri okuyabilmek veya temel düzeyde de olsa cümleler kurarak konuşabilmek harika bir duygu.

İşte bu kitap Portekizce konuşmak istediğiniz zaman karşınıza çıkabilecek temel sorunları kolay, pratik ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak için özel olarak hazırlanan bir eser. Portekizce öğrenmek için kitap tavsiyeleri listemizin 5. sırasındaki Portekizce Konuşma Kılavuzu, özellikle dil öğrenmeye yeni başlayan kişilerin mutlaka göz atması gereken bir eser. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Standart Portekizce-Türkçe Sözlük

Hepinizin bildiği gibi sözlükler, dil öğrenme süreçlerindeki en önemli unsurlardan. Portekizce öğrenmek için kitap tavsiyeleri listemizde yer alan ve FONO etiketiyle piyasaya sürülen bu sözlük, Portekizce öğrenmek isteyen herkesin baş ucu kitabı yapması gereken bir eser.

Çünkü bu kapsamlı eser, 35 bini aşkın kelimenin Türkçe ve Portekizce anlamlarını içermekle birlikte, kelimelerin konuşma dilindeki kullanımlarına, dil bilgisi kurallarına ve Portekizce gramer yapısına dair kapsamlı açıklamalara da yer veriyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. The Penguin Portuguese Phrasebook

Portekizce bilmeniz, dünyanın pek çok noktasına dil bariyeri olmadan kolaylıkla seyahat edebileceğiniz anlamına geliyor. Portekizce öğrenmek için kitap tavsiyeleri listemizdeki The Penguin Portuguese Phrasebook isimli kapsamlı eser, İngilizce bilen okuyucularımızın Portekizce öğrenirken bir hayli işine yarayacak bir kaynak kitap. Özellikle de Portekizcenin yaygın olarak konuşulduğu Güney Amerika bölgesini ziyaret eden veya bu doğrultuda planı bulunanlar için.

Çünkü The Penguin Portuguese Phrasebook, Güney Amerika’da konuşulan Portekizcenin güncel biçimiyle hazırlanan ve tüm seyahatlerinizde kolaylıkla yanınızda taşıyabileceğiniz bir başvuru kaynağı. Kitap, Portekizce sık kullanılan yüzlerce kelimeye ve onlarca deyime ev sahipliği yaptığı gibi, gramer ve telaffuz bilgileri hakkında da detaylı bölümler içeriyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. Portekizce Dil Bilgisi

portekizce öğrenmek için kitap tavsiyeleri

İnkılap Kitabevinden çıkan 231 sayfalık Portekizce Dil Bilgisi, en iyi Portekizce gramer kitabı listelerinin üst sıralarında yer alan oldukça kullanışlı bir eser. Portekizce öğrenmeye gerçek anlamda niyetli olan kişiler için etkili bir kaynak olan Portekizce Dil Bilgisi isimli kitapta Portekizcenin Batı dilleri arasındaki konumu ve önemi, fonetiği, dili oluşturan morfolojik özellikleri, Portekizce cümle yapısı hakkındaki ana esaslar ve açıklayıcı alıştırma bölümleri yer alıyor.

İlginizi çekebilir:

İngilizce Öğrenmeyi Kolaylaştıracak En İyi İngilizce Öğrenme Kitapları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu