Kısa Sürede Başarıya Ulaşmak İsteyenler İçin En İyi IELTS Hazırlık Kitapları

İngilizce günümüzde dünyanın en popüler dili konumunda. İngilizce öğrenmek, eğitim, iş ve kariyer fırsatlarından faydalanabilmenin ön koşulu. Ancak bu doğrultuda üstesinden gelinmesi gereken bazı sınavlar var. IELTS de bu sınavlardan biri. Peki, IELTS nedir? English Language Testing System veya dilimizdeki karşılığı ile Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi, dünya genelindeki binlerce kurum ve kuruluş nezdinde geçerliliği olan prestijli bir İngilizce sınavı. Özellikle İngilizce konuşulan ülkelerdeki devlet ve eğitim kurumlarının büyük bölümü tarafından kabul edilen sınav, yeni iş ve kariyer olanakları arayanları yakından ilgilendiriyor. Dolayısıyla bu önemli sınava en doğru IELTS kitapları ile hazırlanmak gerekiyor. İşte başarıya ulaşmak isteyenler için en iyi IELTS hazırlık kitapları.

1. Just Exam Words

İngilizce bilmek günümüzde, yaşadığınız dünyayı küçültmek anlamı taşıyor. Çünkü bu popüler dil ile aklınıza gelebilecek hemen her alanda sınırsız bir külliyata erişmek mümkün. Ancak İngilizce bilginizi iş ve eğitim alanında kullanabilmek için yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekebilir. İşte IELTS, İngilizce yeterliliğinizi ölçen, dünya genelinde kabul gören prestijli bir sınav. Bu sebeple IELTS, yeni dünyalara açılan kapıların önündeki son engel olabilir. Haliyle pek çok insan en iyi IELTS hazırlık kitapları hangileri, en doğru IELTS kitap önerisi nedir gibi soruların yanıtını merak ediyor.

IELTS hazırlık kitapları listemizin ilk sırasındaki Just Exam Words, sınava hazırlanırken işinizi hayli kolaylaştıracak bir eser. Çünkü TOEFL, IELTS ve YDS gibi sınavlarda sıklıkla karşılaşılan kelimelerin anlamlarını kısa sürede öğrenmenize yardımcı oluyor. İngilizce test sınavlarında kelime bilgisinin hayati önem taşıdığı düşünüldüğünde Just Exam Words IELTS kitap tavsiyesi arayanlar için etkili bir alternatif haline geliyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Expanding Your Academic Vocabulary

Tüm İngilizce sınavlarının bazı can sıkıcı tarafları var. IELTS ise fazlasıyla İngilizce kelime bilgisine sahip olmayı gerektiren bir sınav. Pek çok insanın akademik metinlerdeki kelimelerle nadiren karşılaştığı düşünüldüğünde, işler daha da zorlaşıyor.

Ancak IELTS hazırlık kitapları listemizin ikinci sırasındaki Expanding Your Academic Vocabulary bu can sıkıcı zorluğun üstesinden gelebilmeniz için özel olarak hazırlanan bir eser. Kitapta akademik metinlerde geçen en önemli 3300 sözcük; alan, yaygınlık ve yararlılık gibi temel göstergeler göz önüne alınarak sıralanıyor. Öte yandan sözcükler, Oxford 3000 ile Oxford 5000 sözcük listelerinde yer alan B1, B2 ve C1 düzeyinde sözcüklere öncelik tanınarak büyük titizlikle seçilmiş. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Fundamentals Of Academic English

Fundamentals Of Academic English, orta düzeyde İngilizce bilen kişilerin akademik ve ileri düzeydeki İngilizce metinleri anlayabilmesine yardımcı olmak için tasarlanan eşsiz bir kaynak eser. İngilizce sınavlarında pek çok insanın en büyük korkusu olan kafa karıştırıcı dil bilgisi yapıları, kitapta özel olarak ele alınıyor.

Bu sayede İngilizce metinleri anlamayı zorlaştıran sözcük ve kalıplar, başarının önündeki engel olmaktan çıkıyor. Özel olarak tasarlanan bölümleriyle Fundamentals Of Academic English, kısa süreli çalışmada dahi IELTS ve benzeri İngilizce sınavlarından başarıyla ayrılmanıza yardımcı olabilecek bir eser. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Reading Words

Herhangi bir sınava hazırlanmak kolay bir süreç değil. IELTS gibi İngilizce bilginizi farklı alanlarda ve derinlemesine ölçmeyi amaçlayan sınavlarda başarılı olmak ise yoğun bir çaba gerektiriyor. Bu nedenle sıradan bir IELTS kitap önerisi işinize yaramaz!

IELTS hazırlık kitapları listemizin dördüncü sırasındaki Reading Words sınavda karşınıza çıkabilecek kelimeleri kısa sürede kalıcı şekilde öğrenmenize yardımcı olacak. Üstelik kitapta sıralanan İngilizce kelimelerin açıklamaları da İngilizce olarak verilmiş. Yani Reading Words, İngilizce kelime haznenizi kısa sürede artırmaya yönelik olarak geliştirilen bir eser. Bu sebeple siz de IELTS başta olmak üzere çeşitli akademik sınavlara hazırlanıyorsanız, Reading Words isimli kaynak eseri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Cambridge Grammar for IELTS

ielts hazırlık kitapları

IELTS, hem okuma yazma hem de konuşma ve dinleme becerilerinin değerlendirildiği bir sınav. Bu nedenle bu alanların hepsine yeterli bir bilgi düzeyine sahip olmak başarının ilk adımı. İşte IELTS hazırlık kitapları listemizdeki Cambridge Grammar for IELTS, dört farklı alanda da işinizi büyük oranda kolaylaştıracak kitaplar arasında yer alıyor.

Akademik düzeyde okuma, yazma ve dinleme bölümleri içeren eser, kapsamlı IELTS gramer konularıyla da bu zorlu sınavdan tam not almak isteyen herkesin göz atması gereken bir eser. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Check Your English Vocabulary for IELTS

ielts hazırlık kitapları

Dünyanın herhangi bir yerinde yeni iş ve kariyer fırsatları yakalayabilmenin ön koşulu İngilizce bilmektir. Özellikle yurt dışında yükseköğrenim görmek isteyen kişilerin IELTS Academic sınavından geçer not alması gerekiyor. Bu sebeple sınava ciddi bir şekilde ve doğru IELTS kaynak kitapları ile hazırlanmak gerekiyor.

İşte Check Your English Vocabulary for IELTS sizi başarıya ulaştırabilecek, bu sayede hayallerinize kavuşma fırsatı yakalamanıza yardımcı olabilecek IELTS kitap önerileri arasına yer alıyor.

Kitap, sınavdan geçer not alabilmek için yeterli bilgi düzeyine sahip olmanız gereken kelime, imla, gramer ve telaffuz gibi farklı alanlarda oldukça detaylı bilgiler içeriyor. Ancak son derece iyi bir IELTS çalışma kitabı alternatifi olan eserin orta ve üst düzey İngilizce bilgisine sahip kişiler için tasarlandığını hatırlatmakta fayda var. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. IELTS Advisor

ielts hazırlık kitapları

IELTS, dünya genelinde her yıl milyonlarca insanın katıldığı bir sınav. Çünkü binlerce kurum ve kuruluş tarafından kabul ediliyor. Bununla birlikte sınavda elde etmeniz gereken asgari başarı düzeyi ülkeden ülkeye göre değişiyor. Doğal olarak sınavda alabileceğiniz en yüksek puanı almak, iş ve kariyer olanaklarınızı çoğaltmanıza katkı sağlıyor. Ancak bunun için ilk önce sıkı bir hazırlık dönemi geçirmeniz gerekebilir. Bu doğrultuda yapmanız gereken şey ise elbette doğru IELTS kaynaklarından faydalanmak.

IELTS hazırlık kitapları listemize kendisine yer bulan IELTS Advisor, sınava hazırlık sürecinizdeki tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek bir “danışman.” Akademik İngilizceye dair ve özellikle de sınavda karşınıza çıkacak konuların detaylı bir şekilde ele alındığı 408 sayfalık eser başarıya ulaşmak isteyen herkes için harika bir kaynak konumunda. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8. IELTS Ders Notları

ielts hazırlık kitapları

IELTS hazırlık kitapları listemizin son sırasındaki IELTS Ders Notları yalnızca işlediği IELTS konuları ile değil, sınava yönelik zamanlama ve planlama stratejileri ile dikkat çekiyor. Akademik sınav formatlarına uygun olarak hazırlanan eserdeki tüm soruların çözüm yöntemleri ve detaylı açıklamaları basit bir dille ele alınıyor.

Ayrıca sınavda sıklıkla kullanılan kelimeler, sık yapılan hatalara dair uyarılar, dikkat edilmesi gereken kalıplar ve ustalıkla gizlenen tuzaklar açık ve net bir şekilde okuyucuya aktarılıyor. Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu