Kılıçdaroğlu’ndan ucuz sosyal konut projesiyle ilgili dikkat çeken sözler!

Erzurum Günel- Kılıçdaroğlu, paylaşımında halkın böyle bir projeye ihtiyacı olduğunu kaydederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu çağrısında “Hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz.” ifadelerini kullandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan da Kılıçdaroğlu’na cevap niteliğinde bir paylaşım geldi.

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan yeni sosyal konut projesiyle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’ndan dikkat çeken bir çağrı geldi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN SOSYAL KONUT ÇAĞRISI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımda bulundu.

WSQ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Hazine garantisi ver, destekleyeceğiz’ diyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Son dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok ildeki ihaleleri iptal oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu sosyal konut projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben bu işin başarılı olmasını istiyorum.

Halkımızın böyle bir projeye ihtiyacı var, siyasiler olarak, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Tekrar ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz.

Ha sen yine git, medya görünümlü aparatlarına “Bay Kemal projeye karşı çıktı” haberi yaptır, sorun değil. Yeter ki bu iş olsun.”

Z

BAKAN KURUM, KILIÇDAROĞLU’NA SESLENDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da Twitter hesabından Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap niteliğinde bir paylaşım yaptı. Bakan Kurum paylaşımında “Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz zor! Ne Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz, ne topyekûn reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz de bu konutları yapacağız! İlk temelleri Allah’ın izniyle ekim ayı itibarıyla atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu konutların anahtarlarını vatandaşlarımıza armağan edecek. Milletimize şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

KKK

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu