Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ ile görüştü – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu önesinde yoğun görüşme trafiği yaşanıyor.

Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk olarak Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz ile görüşme gerçekleştirdi.

Adalet Partisi ilk turda Ata İttifakı’nda yer alıyordu. Adalet Partisi Genel İdare Kurulu daha önce Kılıçdaroğlu’na destek kararını açıklamıştı.

KILIÇDAROĞLU: VATANSEVERLERİ SANDIĞA DAVET EDİYORUM

Görüşme sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Var olma-yok olma mücadelesi veriyoruz. Hepimizin sorumluluğu var. Kamplaşmadan ayrılan birbirini kucaklayan bir Türkiye hepimizin temel hedefi. Bu artık referanduma dönüşmüş durumda. Artık bu yapının sistemin değişmesi lazım. Düşünce özgürlüğünün, yargı bağımsızlığının gelmesi lazım. Bütün vatanseverleri sandığa davet ediyorum.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ ile görüştü - 1Adalet Partisi Genel Başkanı Öz (solda), Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı.

ÖZ: KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLEYECEĞİZ

Adalet Partisi Genel Başkanı Öz de şunları söyledi: “Ata İttifakı’nı kurmuştuk, Zafer Partisi ile birlikte. Ata İttifakı maçın ilk yarısında görevini yaptı. Sinan Oğan beyi teklif ettik geldi, yüzde 5’te kaldı. İkinci tura kalan iki ittifak vardı. Demokrasinin devam etmesi için kararımızı verdik. Toplantıda Kılıçdaroğlu’nun şahsına destek kararı çıktı. Bu karar oybirliğiyle çıkmıştır. Seçim Türkiye’nin kaderini belirleyecektir. Ata İttifakı’na destek verenlere sesleniyorum. Biz bir muhalefet hareketiydik. Destek vereceğiz.” 

ÜMİT ÖZDAĞ İLE GÖRÜŞTÜ

Kılıçdaroğlu, daha sonra akşam saatlerinde Zafer Partisi Genel Başkanı ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ ile görüştü - 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu