Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Dikkat Çeken Seçim Vaadi: Aile Destekleri Sigortası

14 Mayıs seçimleri, son dönemde ülkemizin en önemli gündem maddeleri arasında. Türkiye’nin, yeni cumhurbaşkanını belirleyeceği bu kritik seçimin sonucu şimdiden büyük bir merak konusu. Bununla birlikte seçime sayılı günler kala, siyasilerin vaatleri de seçmenler tarafından yakından takip ediliyor. Bu doğrultuda Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kişisel Twitter hesabından milyonlarca seçmene seslendiği videolar yayınlıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, “hayatımın en önemli projesi” dediği bir seçim vaadini de yine Twitter hesabından yayınladığı video ile duyurdu. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde “Aile Destekleri Sigortası” isimli bir uygulamayı hayata geçireceklerini açıkladı. Detaylara birlikte bakalım.

14 Mayıs seçimlerine az bir süre kala siyasilerin seçim vaatleri de giderek daha önemli hale geliyor

Seçim vaatleri söz konusu olduğunda ise şimdiye kadar en dikkat çeken cumhurbaşkanı adayı, Kemal Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu, Twitter hesabı üzerinden yayınladığı videolarla hem 14 Mayıs seçimlerine hem de seçim sonrasına dair önemli açıklamalara imza atıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter videoları, milyonlarca insan tarafından ilgiyle takip ediliyor

Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecine ve seçim sonrasına dair oldukça önemli konulara değindiği videoların hemen hepsi daha şimdiden 14 Mayıs’taki cumhurbaşkanlığı seçiminin dikkat çekici unsurları arasına girmiş durumda.

Kılıçdaroğlu, yayınladığı videolarda cumhurbaşkanı seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı uygulamaları, değişiklikleri ve yenilikleri vatandaşlarla paylaşıyor.

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Aile Destekleri Sigortası projesini de Twitter’dan duyurdu

aile destekleri sigortası

Neyse biz işimize dönelim. Ev hanımlarına Aile Destek Sigortalarını öderken, faiz hassasiyeti olanlara, Katılım Bankası seçeneği vereceğiz. Katılım altın hesapları açtıracağız ve ödeme bu hesaplara yapılacak. Gençler bunu annelerinize anlatmamız için yardımınızı rica ediyorum.” açıklamasıyla paylaşılan videoda Kemal Kılıçdaroğlu, Aile Destekleri Sigortası projesinin detaylarını kamuoyu ile paylaştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Aile Destek Sigortası’nın “hayatının en önemli projesi” olduğunu ifade ediyor

Sevgili kadınlar, sevgili ev hanımları; benim en çok değer verdiğim projem Aile Destekleri Sigortası’dır. Bu benim hayatımın en önemli projesidir. Hatta bu ülkeye miras olarak bırakmak istediğim yegâne şeydir diyebilirim.” şeklindeki açıklamasıyla da Aile Destekleri Sigortası’na verdiği önemin altını çiziyor.

Bu projeyle hedeflenen, geliri asgari ücretin altında olan veya hiç geliri olmayan ailelerin gelirlerini asgari ücrete tamamlamak

Kemal Kılıçdaroğlu, bu dikkat çeken seçim vaadi ile Türkiye’deki her evin asgari bir gelir düzeyine sahip olacağını ifade ediyor.

Hayata geçirilirse, bir kişinin doğumundan ölümüne kadar tüm yaşamı sosyal güvence altına alınacak

Bu önemli seçim vaadinin detaylarını Twitter videosunda açıklayan Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili olarak “Bu sigorta, kişinin doğumundan ölümüne kadar bütün yaşamını sosyal güvence altına almak demektir. Öyle zor bir şey değil bu. Dünyada pek çok ülkede bu sigorta dalı zaten uygulanıyor. Her aileye, asgari gelir güvencesi verirseniz, ailede mutluluğu, huzuru ve bereketi sağlarsınız. Ben bunu sağlayacağım. İnsan onuruna yakışır bir şekilde yapacağım. Hiç kimsenin yoksulluğunu afişe etmeyeceğim. Sözüm söz, Allah’ın izniyle hiçbir çocuğumuz bu topraklarda yatağa aç girmeyecek.” ifadelerini kullanıyor.

Aile Destekleri Sigortası uygulaması ile ev kadınlarının da güvence altına alınması planlanıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, bu nedenle ilgili ödemelerin kadınların banka hesabına yatırılacağını ifade ediyor

aile destekleri sigortası

Geniş katılımlı muhalefet blokunun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bu konu hakkında ise “Benim bir amacım daha var. O da ev kadınını güvenceye almak. Onun için bu parayı kadınların banka hesabına yatıracağım.” ifadelerini kullanıyor.

Bununla birlikte ev hanımlarının önemli bir kısmında katılım bankası hassasiyeti olduğunu bildiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Bu kaygı onlarınsa tabi ki bu kaygı aynı zamanda benim de kaygımdır.” ifadeleriyle bu hassasiyete ortak olduğunun altını çiziyor. Kılıçdaroğlu konuyla ilgili olarak “Ayrıca biliyorum ki ev hanımlarının önemli bir kısmı da katılım bankası hassasiyeti var. Bu kaygı onlarınsa tabi ki bu kaygı aynı zamanda benim de kaygımdır. Katılım bankaları ile anlaşacağız. Altın hesapları açtıracağız.” ifadelerini kullanıyor.

Aile Destekleri Sigortası kapsamındaki ödemeler, ev kadınlarının banka hesaplarına altın olarak yatırılacak

aile destekleri sigortası

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifadesiyle bu altın hesapları, “kadının zırhı” olacak. Kılıçdaroğlu, bu konuya dair detayları ise “Aile Destekleri Sigortası parasını, altın olarak ev hanımlarının banka hesaplarına yatıracağız. Bu altın hesapları, kadının zırhı olacak. Tek bir yurttaşımız bile ele güne muhtaç olmayacak. Sosyal devletin koruması altında olacak. Hiç ama hiç merak etmeyin.” ifadeleriyle açıklıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu