İyi Partide Ön seçim Erzurum’da dengeleri değiştirir

Erzurum Güncel- İyi Partinin Erzurum’da yapacağı ön seçimin, tüm dengeleri değiştireceği bildirildi. Bu kararla birlikte sıralamadaki yerlerini garanti gören aday adaylarının yeni yollar aradıkları ve genel merkezi bu karardan vaz geçirmeye çalıştıkları öğrenildi. 

Türkiye 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlere hazırlanıyor. Milletvekili olmak isteyen aday adayları başvurularını yaparken, İYİ Parti’den de dikkat çeken bir karar geldi. İYİ Parti, aralarında İzmir’in de bulunduğu 18 kentte adaylarını ön seçim ile belirleyecek.

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanlığı’nın bugün Genel Sekreter Uğur Poyraz imzasıyla İl Başkanlıklarına gönderilen genelgede, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in talimatları doğrultusunda, 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel seçiminde gösterilecek milletvekili adaylarının belirlenmesine yönelik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’nın bütün seçim bölgeleri ile Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Çanakkale, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Kayseri, Manisa, Mersin, Tokat, Trabzon ve Yozgat seçim bölgelerinde belirlenecek merkezlerde sandık kurulacak ve üyelerimizin oy kullanacağı üye tabanlı temayül yoklaması şeklinde ön seçim yapılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu