İstanbul’da Kovid-19 Kısıtlaması Olacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilkent Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’ndan sonra önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul’daki vaka sayılarındaki artışın yeni tedbirleri beraberinde getirip getirmeyeceğine ilişkin sorulan soru üzerine Koca, genel olarak vakalarda bir artış beklentisi içinde olduklarını hatırlattı.

Mevsim değişikliğiyle birlikte kapalı ortamlara geçişin de aile içi bulaş dahil olmak üzere vakaları artırdığına dikkati çeken Koca, şöyle konuştu:

‘Biz özellikle şu an kısıtlama anlamında herhangi bir tedbiri düşünmüyoruz ama bu dönemde özellikle sahada yaygın şekilde filyasyon ekiplerimizi daha da arttırdık. Geçen hafta İstanbul’da Koordinasyon Toplantısı yaptıktan sonra daha da arttırmış olduk. Sahadaki filyasyon ekipleriyle birlikte temaslarını özellikle tespit edip erken dönemde izole etmeyi ve filyasyon süresi ile temasları tespit etme süresi de İstanbul’da 7-7,5 saatlere düşmüş oldu. Şu an hastane yatışlarında ciddi bir artışın, vaka sayısının artışıyla birlikte olmadığını görüyoruz. Bu anlamda yatışlarda doluluk oranlarında bir sorun olmadığını çok rahat söyleyebiliriz. O nedenle bu dönemde bulaşmayı önlemek için maske kullanımını ve mesafenin son derece önemli olduğunu, kalabalık ortamlara da mümkün mertebe girilmemesi gerektiğini ve o kalabalık ortamları da oluşturmamak anlamında önemli olduğunu görüyoruz.’

İLİşKİLİ HABERLER Rusya İkinci Koronavirüs Aşısını Tescilledi!

Rusya İkinci Koronavirüs Aşısını Tescilledi!

Papa'nın Muhafızları Koronavirüse Yakalandı

Papa’nın Muhafızları Koronavirüse Yakalandı

Fransa'da Koronavirüs Önlemleri Geri Dönüyor

Fransa’da Koronavirüs Önlemleri Geri Dönüyor

Bakan Koca: İki Aşı İnsan Denemelerine Yakın

Bakan Koca: İki Aşı İnsan Denemelerine Yakın

İLİşKİLİ GALERİLER Türkiye'de Koronavirüs Son Durum

Türkiye’de Koronavirüs Son Durum

Selçuk Balcı Koronavirüse Yakalandı

Selçuk Balcı Koronavirüse Yakalandı

Trey Songz Koronavirüse Yakalandı

Trey Songz Koronavirüse Yakalandı

Koronavirüsü Yenen Nihat Hatipoğlu Yaşadıklarını Anlattı

Koronavirüsü Yenen Nihat Hatipoğlu Yaşadıklarını Anlattı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu