İstanbul Karavan Festivali’ne Katılmak İçin 5 Neden

İlkbahar ekinoksuyla birlikte kış aylarını resmi olarak geride bırakmış bulunuyoruz. Ağaçlar çiçek açmaya, rengarenk mevsim meyveleri tezgahlarda yerini almaya ve içimiz baharın müthiş enerjisiyle dolmaya başladı. Doğanın uyanışıyla birlikte içimizin de coşku ve heyecanla dolup taştığını hissediyoruz. Siz de baharın enerjisini doyasıya yaşamak istiyorsanız muhteşem bir önerimiz var: İstanbul Karavan Festivali.

Baharın tadını keyifli aktivitelerle çıkarmak isteyenler için 13-15 Mayıs tarihleri arasında Kilyos’ta İstanbul Karavan Festivali düzenleniyor. Doğa Yaşam Okulu’nun ev sahipliğinde düzenlenen bu festival Ourdoora’nın desteği ile organize ediliyor. Karavan meraklılarının buluşma noktası olan bu festivale kendi karavanınızla da katılabiliyorsunuz. Aynı zamanda doğa yürüyüşlerinden çeşitli yarışmalara kadar birçok aktivite sizi bekliyor. İşte İstanbul Karavan Festivali’ne katılmak için 5 neden…

1. Farklı bir deneyim yaşarsınız

Deneyim her şeydir! Gün içinde yaptığımız küçük bir aktivite dahi hayatımızı şekillendirir ve anlam arayışımıza katkıda bulunur. Öyle ki hayattaki en anlamlı şeylerden birinin iyi anılar biriktirmek ve farklı deneyimler yaşamak olduğunu söyleyebiliriz. Farklı mekanlara gitmek ve iyi anılar biriktirmek, hayatı dolu dolu yaşamak için vazgeçilmezdir. Her festivalin kendi bir evreni vardır. İstanbul Karavan Festivali de size oldukça farklı bir deneyimin içine çekecek.

2. Doğayla iç içe olursunuz

istanbul karavan festivali

Birçoğumuz artık şehirlerde yaşıyor ve günlük hayatın koşturmacası içinde kendimizi ihmal ediyoruz. Ancak doğa ile baş başa kalmanın serotonin salgısı düzeyini artırdığını unutuyoruz. Açık havada geçirilen bir günün ardından daha mutlu ve enerjik hissetmemizin sebebi de budur. Unutmayın, doğa kendisine temas eden her canlıyı daha dingin kılar. İstanbul Karavan Festivali 400 dönümlük bir alanda gerçekleştirilecek. Burada yeşil ve mavinin tadını doyasıya çıkaracağınızı söyleyebiliriz.

3. Yeni insanlarla tanışırsınız

istanbul karavan festivali

Sosyalleşmek; daha mutlu, üretken ve başarılı bir hayat sürmenin anahtarlarından biridir. Sosyal hayatınıza vakit ayırmak ve yeni insanlarla tanışmak bakış açınızı genişletmenize yardımcı olurken iletişim becerilerinizi geliştirmenizi de sağlar. Bunun için konserler, tiyatrolar, festivaller ve seyahatler oldukça güzel bir fırsattır. Bir festivaldeyken sizin gibi yeni şeyler deneyimlemek isteyen biriyle tanışabilir, belki de hayatınız boyunca sürecek bir dostluğun temellerini atabilirsiniz.

4. Alternatif yaşam biçimleri hakkında fikir edinirsiniz

Karavan tutkunları çok iyi bilir ki kendi eviniz yanınızdayken seyahat etmek gibisi yoktur. İhtiyacınız olan her şeyin sizinle birlikte seyahat ettiğini düşünün… Özellikle son yıllarda karavan hayatının birçok açıdan güzelliklerle dolu olduğunu sosyal medyadan takip edebiliyoruz. Eğer siz de alternatif yaşam biçimlerine ilgi duyuyorsanız, festival alanındaki karavan ve ekipmanları deneyimleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

5. Eğlenirsiniz

istanbul karavan festivali

İstanbul Karavan Festivali sadece karavan üreticileri ve kullanıcılarını buluşturmuyor. Aynı zamanda katılımcıların keyifli vakit geçirmesine imkan sağlıyor. Festival alanında doğa yürüyüşünden yapay kaya tırmanışına, ziplinedan balta atma yarışmasına kadar birçok aktiviteye katılabiliyorsunuz. Festival alanının kendi sahilinde gerçekleşecek, kamp ateşi başında akustik müzik ile eğleneceğiniz bir sahil partisinin olduğunu da belirtelim. Kilyos Doğada Yaşam Okulu’nda gerçekleşecek bu etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu