‘İsa Yusuf Alptekin’i rahmetle anıyoruz’

Doğu Türkistan’ın unutulmaz ismi İsa Yusuf Alptekin’i vefatının 26. Yılında TBMM’deki basın toplantısında anan Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Doğu Türkistan bütün İslam Ümmetinin yüreğidir, Alptekin’i rahmetle yad ediyoruz” dedi.


DOĞU TÜRKİSTAN YÜREĞİMİZDİR


TBMM Türkmenistan Dostluk Grubu Başkanı, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) üyesi Milletvekili Aydemir, Bütün hayatını Doğu Türkistan davasına adamış, her türlü şartta vatanına ve milletine hizmet etmek için yaşamış, büyük dava adamı, Doğu Türkistan Davasının efsane lideri İsa Yusuf Alptekin’i 26’ıncı vefat yıldönümü dolayısıyla anarak, ‘Doğu Türkistan yüreğimizdir’’ dedi.


‘DOĞU TÜRKİSTAN İSLAM ÜMMETİNİN YÜREĞİDİR’


Milletvekili Aydemir, ‘İsa Yusuf Alptekin Bayrak ismimiz. 1995 yılında hakka yürüdü. Doğu Türkistan davasının bayrak ismiydi. Kendisi ve evlatları bu davaya hayatlarını hasrettiler. Biz de Doğu Türkistan meselesini takip ediyoruz. Doğu Türkistan yüreğimizdir. Sadece Türk Milletinin değil bütün İslam ümmetinin yüreğidir Doğu Türkistan. Bütün Müslüman yürekler oraya tevcih edilmiştir. Orada yaşananları takip ediyor, dolayısıyla o bayrak ismi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Mekanı cennettir inşallah. ‘ mesajını verdi.


 


Kaynak:ErzurumGazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu