iPad sahiplerine kötü haber: İptal edildi

Erzurum Güncel- iPad sahiplerinin favori ürünlerinden biri olan Apple Pencil, üstün özellikleriyle dikkat çekiyor. Ancak fiyatıyla eleştirilen aksesuar hakkında yeni bir söylenti ortaya atıldı. Yakın zamanda piyasa sürülmesi planlanan ucuz Apple Pencil rafa kaldırılmış olabilir.

Apple Pencil iptal mi edildi?

Ortaya çıkan son söylentiye göre, 50 dolarlık fiyatıyla piyasaya sürülecek olan yeni Apple Pencil, Eylül ayındaki lansmana az bir süre kala iptal edildi. Proje aşamasındayken ”Maker” adı verilen ürünün, seleflerine göre ucuz fiyatıyla dikkat çekmesi planlanıyordu. Ürünün neden rafa kaldırıldığı henüz bilinmiyor.

ShiftDelete’in haberine göre, ucuz Apple Pencil’ın özellikleri de hiç fena değil. Kalemin içerisinde batarya ve basınç sensörü bulunmuyor olsa da, Apple’ın geliştirdiği çip sayesinde ekrandan güç alabilecek. Yeni Apple Pencil’ı heyecan verici yapan diğer sızıntı ise iPhone ile kullanılabilmesiydi.

Birinci nesil Apple Pencil ve Apple Pencil 2, sadece iPad’ler için üretilmişti. Ayrıca eski nesil Apple Pencil’ların neredeyse yarı fiyatına sunulması planlanan kalem için stok problemi de yoktu. Söylentiye göre Apple, 1 milyonu aşan stoğa sahipti.

Olay, Twitter’da Duan Rui adlı kullanıcının Weibo’daki bir haberi kaynak göstererek yaptığı paylaşımlar üzerinden gündeme geldi. “Yeni Apple Pencil iPhone’u bile destekleyecekti fakat proje lansmana az bir süre kala rafa kaldırıldı. Söylentiye göre bir milyonu aşan stok sayısına ulaşılmıştı ve şimdi hepsi çöp oldu” dedi.

Apple’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama beklenmezken, bu söylentilerin gerçekliği konusunda ciddi şüpheler bulunuyor.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu