İngiltere’de çevreci göstericiler kendilerini Avam Kamarası Başkanı’nın koltuğuna yapıştırdı – Son Dakika Dünya Haberleri

İngiltere’de “Extinction Rebellion” adlı çevreci grubun 3 destekçisi, kendilerini Avam Kamarası Başkanı’nın koltuğuna yapıştırdı.

Diğer 2 protestocu ise “İnsanların karar vermesine izin verin” ve “Halk meclisi şimdi” yazılı pankartlar taşıdı.

Ülke basınında yer alan haberlere göre, protestocuların, parlamentoya yapılan resmi bir turla binaya girdikleri ve daha sonda gruptan ayrıldıkları öğrenildi.

Parlamentonun dışındaki bazı gösteriler ise kendilerini binanın demirlerine zincirledi.

İngiltere'de çevreci göstericiler kendilerini Avam Kamarası Başkanı'nın koltuğuna yapıştırdı - 1İngiltere Avam Kamarası Başkanı Lindsey Hoyle.

Protestonun hemen ardından polis, itfaiye ve ambulans ekipleri olay yerine geldi.

Polis memurları eyleme katılan göstericileri çevreledi ve şarkı söyleyen bir kalabalığı da parlamentonun dışına çıkardı.

“ŞİDDET İÇERMEYEN BİR EYLEM YAPTIK”

Çevreci grup, Twitter’dan yaptığı açıklamada, yaklaşık 50 destekçisinin iklim krizini ele almak amacıyla halk meclisi talep ederek, parlamentonun içinde şiddet içermeyen eylemde bulunduklarını belirtti.

Grup, “Protesto, Westminster’deki yolsuzluğu durdurmak, siyaseti güncellemek ve insanların karar vermesine izin vermek için bir halk meclisine ihtiyacına işaret ediyor” ifadesini kullandı.


…’yi sosyal medyadan takip edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu