İki ülke arasında yeni dönem: Kimlik kartıyla yapılabilecek

Erzurum Güncel- Bosna-Hersek ile Türkiye arasında seyahat konusunda yapılan yeni anlaşmayı açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni dönemi duyurdu. Öte yandan Ege ve Doğu Akdeniz’deki tacizlerini artıran komşu Yunanistan’a tepkisini vurgulayan Erdoğan, “Tehditler devam ederse sabrın da bir sonu var” ifadesini kullandı.

 

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna-Hersek’te duyurdu: İki ülke arasında kimlik kartıyla seyahat dönemi başlıyor. Gelişmeyi basın toplantısında paylaşan Erdoğan, “Yarın Sırbistan’la da böyle bir anlaşma imzalayacağız” açıklamasında bulundu. Erdoğan ayrıca Saraybosna-Belgrad Otoyolu projesiyle ilgili verdiği talimatı da açıkladı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’a sert bir tepki de geldi.

AA-20220906-28826297-28826292-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_BOSNA_HERSEKTE

“TÜRKİYE OLARAK ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

  • Şüphesiz ki şu anda Bosna-Hersek 2 Ekim’de yapılacak seçime hazırlanıyor.Türkiye’nin Bosna-Hersek’in refah, huzur ve istikrarına verdiği önemi bir kez daha vurguladık.

  • Bosna-Hersek’i önümüzdeki dönemde yoğun bir siyasi gündem beklemektedir.

  • Tarafların rızası dahilinde Bosna-Hersek’teki mevcut sıkıntıların aşılması amacıyla Türkiye olarak elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha tekrarlıyorum.

AA-20220906-28826297-28826293-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_BOSNA_HERSEKTE

“ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜNE AZ ÖNCE TALİMAT VERDİM”

  • 2019’da temelini attığımı Saraybosna-Belgrad Otoyolu projesine büyük önem veriyoruz. Sıkıntıların yaşandığı bir konuyu değerli dostlarım bize açtılar ve biz de konunun finans noktasındaki ilişkiler ağı açısından Ziraat Banka’mızla ilgili konuyu Ziraat Bankası Genel Müdürü’me az önce gerekli talimatı verdim, süratle bu sıkıntıyı çözecekler.

AA-20220906-28826297-28826294-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_BOSNA_HERSEKTE

SEYAHATLERDE YENİ DÖNEM!

  • Artık kimlik kartlarıyla Bosna Hersek-Türkiye arasındaki gidiş gelişleri yapabilme kararını verdik. İki ülke arasında kimlik kartıyla seyahat yapılabilecek. Yarın Sırbistan’la da böyle bir anlaşmayı imzalayacağız.

AA-20220906-28826297-28826296-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_BOSNA_HERSEKTE

“YÜKSEK TEMSİLCİNİN MÜDAHALESİ DEMOKRATİK SÜRECE MÜDAHALEDİR”

  • Yüksek Temsilcinin müdahalesi demokrasinin gereklerine de terstir. Şurada 1 ayın artık gerisine düşmüş vaziyetteyiz. Böyle bir zamanda Yüksek Temsilcinin bu işe müdahalesi demokratik sürece müdahaledir. Demokrasiyle yönetilen bir ülke olarak demokratik sürece müdahaleyi biz asla doğru bulmayız. Kararı üç lider vermiştir. Seçime de gidiliyor, bize giden sadece ‘Hayırlı olsun’ demektir.

YUNANİSTAN’A TEPKİ! “SABRIN DA BİR SONU VAR”

  • Benim bu anlattıklarım bir rüya değil. Bir gece ansızın gelebiliriz diyorsak ne dedim, vakti saati geldiğinde, bir gece ansızın gelebiliriz. Tehditler devam ederse sabrın da bir sonu var. Uçaklarımızı böyle radar kilitlemesi, şu, bu adımları atmak hayra alamet değil.

Kaynak: GazeteGüncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu