İki Saldırgan Öldürüldü, 6 Kişi Yaralandı

Bugün (6 Şubat) İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi’nde bir terör saldırısı meydana geldi. Adliyenin C Kapısı önündeki güvenlik noktasına düzenlenen silahlı saldırı, bölgedekilerin büyük bir korku ve panik yaşamasına neden oldu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise Çağlayan Adliyesi saldırısı ile ilgili kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yapıtı. “Bugün Çağlayan Adliyesi C Kapısı önündeki kontrol noktasına yönelik terör saldırısı girişimi gerçekleşmiştir.” ifadelerini kullanan Yerlikaya, DHKP/C terör örgütüne üye oldukları tespit edilen iki saldırganın etkisiz hale getirildiğini, 3’ü polis toplamda 6 kişinin ise yaralandığın dile getirdi. Detaylara birlikte bakalım.

Bugün, İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi’nde bir silahlı saldırı girişimi meydana geldi

Adliyenin C Kapısı önündeki kontrol noktasına yönelik düzenlenen saldırı, bölgedeki vatandaşların panik yaşamasına neden oldu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Çağlayan Adliyesi saldırısı hakkında kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı

çağlayan adliyesi saldırısı

Yerlikaya X (Twitter) hesabından “Bugün Çağlayan Adliyesi C Kapısı önündeki kontrol noktasına yönelik terör saldırısı girişimi gerçekleşmiştir.” ifadelerini kullandığı bir paylaşım gerçekleştirdi.

Yerlikaya, saldırganların etkisiz hale getirildiğini duyurdu

İçişleri Bakanı, etkisiz hale getirilen E.Y. ve P.B adlı iki saldırganın DHKP/C terör örgütüne üye olduklarının tespit edildiğini dile getirdi.

Çağlayan Adliyesi’ndeki terör saldırısı girişiminde 3’ü polis toplam 6 vatandaşımız yaralandı

çağlayan adliyesi saldırısı

Saldırı sebebiyle yaralanan vatandaşlar olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Bununla birlikte yaralı polislerin sağlık durumunun genel olarak iyi olduğu bilgisi paylaşıldı.

Çağlayan Adliyesi’ndeki silahlı saldırının ardından olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi

Adliye giriş çıkışların kapatıldığı ve polis ekiplerince adliye çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındığı da bölgeden gelen haberler arasında. Öte yandan polis helikopterlerinin de güvenlik önlemleri kapsamında bölgeye gönderildiği ifade ediliyor.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan adli soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiğini açıkladı

çağlayan adliyesi saldırısı

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tunç, “İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde bulunan güvenlik noktasına yönelik silahlı saldırıyı şiddetle lanetliyorum. Hain saldırıyı önleyerek iki şüpheliyi etkisiz hale getiren kahraman polislerimize teşekkür ediyorum. Saldırıda yaralanan polis memurlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından başlatılan adli soruşturma çok yönlü devam etmektedir.” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu