Hınıs’a büyük müjde

Geçen hafta Erzurum ziyaretinde Milli Eğitim bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer bey Erzurum ve ilçelerinde bir çok projenin müjdesini verdi . Belediye Başkanımız Erdoğan Eren ve Ak parti ilçe başkanı Mehmet Sönmez ile birlikte ilçemizde Fen Lisesi’nin olmadığı, ilçemiz ve çevre ilçelerden başarılı öğrencilerin farklı Fen liselerini tercih ederek ailelerinden uzakta okumak zorunda olduklarını bu sebeple ilçemizde Fen Lisesi’nin açılması için talebimizi ilettigimizde;

Ak Parti İl başkanı Mehmet Emin Öz , Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Milletvekilimiz Zehra Taşkesenlioglu Ban hanımenfendinin destekleri ile Bakan beyin talimatları ile önümüzdeki yıl tercih kitapçıklarında Hınıs Fen lisesinin olacağını önümüzdeki Mart ayında tabelanın asılacağını ve kurucu müdürün atanacağı müjdesini aldık..

Eğitimde ilçemize kalite ve başarı konusunda büyük bir proje olan Fen Lisesi’nin ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor yukarıda emeği ve desteği olan herkese en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu