Hınıs Festivali Detayları

Sevgili Hınıs sevdalıları;

İlçemizde yıllardır düşündüğümüz, planladığımız ama bir türlü hayata geçiremediğimiz festival çalışmalarımız son sürat devam etmektedir. İlçe yönetim merkezlerinden tam destek alan projemiz için “söz” aldığımızı belirtmek isteriz. İl yönetiminin de desteğini alarak projemize katkı sağlanmasını hedeflemekteyiz.

Özet olarak festival içeriği aşağıdaki gibidir.

 

Festivalin İçeriği

Festivalin Adı

Festival ismini belirlemek için, anketle ilçe halkımızın karar vermesini uygun gördük. Anket ile halkımızın görüşü alınarak festivalimize isim koyarak, reklam ve tanıtım çalışmalarına başlamak niyetindeyiz.

[poll id=”2″]

 

Festival Yeri ve Konumu

Etkinlik alanı yaklaşık 7500 m2 ile 10.000 m2 arası olacak ve etkinlik 2.000 kişilik bir organizasyona yetecek kapasitede olacaktır. Belediyemizin göstereceği uygun bir alan seçilip hazırlıklara başlanacaktır.

 

Festival Süresi

Etkinlik 3 gün sürecek şekilde düzenlenecek, 12:00 – 20:00 arası 8 saat sürecektir. (şartlara göre değişiklik gösterebilir)

Festival Kapsamı

Etkinlik içeriğinde; açılış konuşmalarına müteakip, ilçemiz sanatçıları ve sürpriz sanatçılarımız yer alacak ve sahne performanslarını sergileyeceklerdir. Açık sinema etkinlikleri ve ilçe tanıtım videoları sinevizyon gösterimlerinde yer alacaktır.

Etkinlikte şiir şöleni ve tiyatro aktiviteleri yer alacak ve çocukların eğlenmesi için çocuk etkinlikleri gösterileri yer alacaktır. Ayrıca davul zurna eşliğinde halk oyunları ve halaylar tertiplenecek vatandaşlarımız da halaylara eşlik edebileceklerdir. Daha sonra karar vereceğimiz bir ülkeye ait halk oyunları grubu, ilçemize davet edilerek, hem turizm anlamında ilçemizin tanıtımını hem de ilçe halkının başka kültürlerle tanışması hedeflenmektedir.

Etkinlikte sesine güvenen veya şiir okumak isteyen vatandaşlarımız sahneye davet edilerek, etkinliğin samimi ve sıcak geçmesi hedeflenmektedir.

İlçemize has veya kendi ürününü tanıtmak veya satışını gerçekleştirmek isteyen işletme sahiplerimizi etkinlik alanının bazı noktalarına kurulacak stantları kullanacak ve ürünlerinin satışını gerçekleştirebileceklerdir. Sahne önünde 500 kişilik bir oturma düzeni oluşturularak, sahne performanslarının izlenilmesi sağlanacaktır. Ayrıca ayakta da sahne performansları izlenebilecek, vatandaşlarımız etkinlik boyunca diğer etkinliklere katılarak güzel vakit geçirebileceklerdir.

Etkinliğe giriş ücretsiz olup, stantlardan alınan ürünler satıcının belirlediği fiyatlara göre ücretli olacaktır. Bu ürünlerden satın almak isteyenler, ücretini ödeyerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirler. Etkinlik boyunca çay, su ve kahve self servis ile tedarik edilecek ve tamamen ücretsiz olacaktır. Etkinlikte mobil WC ve lavabolar olacağı gibi ayrıca bebek bez değiştirme odaları oluşturularak, bebekli annelerimizin, bebeğinin bakımını rahatlıkla ve hijyenik bir ortamda yapabilmesi sağlanacaktır. Etkinliğin güvenliği ve tatsız olaylar yaşanmaması adına, ilçe emniyet müdürlüğümüz gerekli tedbirleri alacak ve etkinlik görevlilerimiz sürekli etkinlik alanında güvenliği sağlayacaklardır.

Sponsorlarımız ve reklam veren işletmelerimizin reklam çalışmaları ve tanıtım videoları sinevizyonla performans aralarında gösterime sokularak, firma ve reklam içeriklerinin tanıtımları yapılacaktır.

Festivalde Yeme-İçme

Hınıs Fasülyesinin tanıtımı ve vatandaşlarımızın iaşe ihtiyacını karşılamak adına, etkinlik boyunca kazanlar kaynayacak ve Hınıs Şeker Fasülyesi ile yapılmış kuru fasülye ve pilav servisi yapılacaktır. Ayrıca dileyen vatandaşlarımız stantlarda yeme-içme hizmeti sunan işletmelerden ücretli yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir. Bu stantlar tamamen yerel işletmecilerimize tahsis edilmiş olacak ve ürün fiyatları, satın alma, yararlanma gibi konular tamamen satıcı-alıcı ilişkisi içinde gerçekleşecektir. Etkinliği düzenleyen yönetimimizin bu alışverişle hiçbir ilgisi bulunmayacaktır.

 

Etkinliğin Amacı

Hınıs’ta düzenlenecek bu festival etkinliği, şüphesiz ilçe tanıtımına katkı sağlayacak, ilçenin dinamiklerini harekete geçirecektir. İlçemiz dışında yaşayan hemşehrilerimizin katılımını tetiklemek ve sıla-i rahim ile ilçemize yatırımların gelmesini dolayısıyla istihdamın artmasını sağlamak ana hedeftir. Festival veya şenlik gibi etkinlikler düzenleyen toplumların gelişme süreçlerinin hızlandığını ve o bölgenin daha hızlı geliştiğini göz önüne alırsak, ilçemiz için bu tür etkinliklerin hem kültürel hem de sosyal anlamda ilçemize katkı sağlayacağını düşünmekteyiz.

Hınısım.com olarak üzerinde durduğumuz etkinliklerden biri olan festival projesi inşallah sizlerin de desteğiyle bu yıl pandemi nedeniyle gerçekleşmese bile seneye gerçekleşmesini sağlamak için hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz.

Not: Festival projelerini güvenlik gerekçisiyle şimdilik paylaşmıyoruz. Daha sonra video ve görseller ile gerekli tanıtım materyalleri ilan edilecektir. Şablon olarak festival görselini beğeninize sunuyoruz.

[envira-gallery id=”1415″]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu