HINIS BENİM İÇİNDE ‘SILA’

     Bir kaç gün önce telefon – mesaj geldi Abdullah AYDIN Bey İsmimi Bahadır EREN Bey’ e vermiş …demiş ki O Hınıs’lı değil amma velâkin ‘Manevi Hınıslı’ …

    Bu Sayfa da yazı yazmamı talep ve arzu ettiklerini söyleyince ilk önce teknolojiye direncim sonra ise hiç böyle sayfalarda yazı yazmamam bir kaygı ve Sizlere mahcup olma korkusu yaşadım ……….

Amma Halet-i Ruhiyem ‘ de ise içim kıpır kıpır bir Vuslatı uzun yıllara dayanan Hasreti neticelendireceğim…

Ne güzel dedim …..Sayın Bahadır EREN Bey beni yönlendirdi . . .

Bismillah …..Hünkar Buyur der ve nefesim yeterse sizler GÖNÜL KUBBEM ‘ de hasbihâl edeceğim mutluyum

İlk sözlere 1986 tarihi ile  başlayacağım

Şaşkın Yalnız Çaresiz….~1700 km .gelmiş biri olarak anlatacağım

Destur diyelim Hû……

Edeptir bizin anlayışımız Hû……

Kal’û Bel’â ‘ da kavilleştik …..

Dem’li bir Çay ile Cem olalım …..

Selam Hürmet Saygılarımla

       Bir kaç gün önce benim için şeref kabul ettiğim bir öneri ile karşılaştım .İnanın tarif edilmez bir mutluluktu benim için ……..

     Kadim şehre Selam olsun ……

Dostlara selam olsun ………

Sizlerle 34 yıl.önce tanıştık …Ben Doğu olarak İlâhiyât Okuduğum şehir ANKARA ve Babam’in sondan bir önce görev yaptığı şehir o zaman ilçe idi Osmaniye ‘ yi bilirim …..

Kur’a sonucu Erzurum İli Hınıs ilçesi Yolüstü Ortaokulu ‘ na atandım. Babam’a dedim ki 10 gün çalışacağım gitme harcırahımı alıp istifa edeceğim …Bu 10 gün …..Altı yıl oldu  bambaşka hazineler biriktirdigim ……ve dahi muhafaza ettiğim ….zaman fırsat olursa anlatacağım …..

Erzurum ‘ a geldim dediler ki Doğu Garajı geçeceksin ….günde sanıyorum üç veya dört gidiş ve dönüş …. Şaşkın bir şekilde bindim otobüse Pasinler’e kadar hatta Çobandede  Köprüsü kadar sonra güneye sapıyoruz…. Buraya kadar bir ila bir çeyrek saat daha sonra iki saatlik iki buçuk saatlik bir yol …..Tekman yol ayrımı Hacıömer’ de soluklanma ve devam su anda yolun nispeten daha iyi olduğunu  duyuyorum ….

Hınıs ….o zamanlar ilk dikkatimi çeken bir dükkana girdiğimde küçük bir  olmasına rağmen Gazete lastik ayakkabı bakliyat vs. mevcut Milli Eğitim Müdürlüğü yürüyorum ….

İşte orada ilk sımsıcak bir yürekle karşılaştım Milli Eğitim Müdürlüğü Memuru Ömer ÜZER  ‘ le buradan selam olsun ….süreci anlatacağım ……..

Molle Yusuf’la unutmadım  Sohbetleri anlatacağım ……Yolüstü’ne ARUS ‘ yürüyerek gidişlerimi ve gelişlerimi anlatacağım bilin sevgim yalın sade arı sizleri çok sevdim sıkıntılardan çektim

Hâlâ öğrencilerimden bazıları “Hocam biliyor musunuz sizi hiç görmemelerine rağmen  bizim çocuklar sizleri bilir ve burada ne yaptığınızı öğrendiler altı yıl”

Ben Hınıs ‘ a MANEVİ HEMŞEHRİLERİMİZİN diye hitap ederim .

Bir de, VEFALI ŞEHRİN EVLATLARI ….

Bu gün Anneler Günü ÖNCÜ ve ÖNDE giden Annelere rahmet diliyorum ….Annelerinize …..Anne olan öğrencilerime ve  anne adaylarına  küçüğüm dahi olsa  saygılarımla selam ediyor günlerini kutluyorum …..

Eğitim de anlattığım ve mihenk kabul ettiğim husus ””Herkes talebi ve nasibi miktarınca alır ””’ Talebelerime Tanıyan /tanımayan Hınıs’lı Kardeşlerime selam ediyorum …….

Hakk’la beraber Hakk’ la kalın

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu