‘Hepimiz Türk Milletinin esaslı parçasıyız’

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Biz milleti birleştirmenin derdindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde insanlar tek millet çatısı altında birleşti. Hepimiz Türk Milletinin esaslı parçasıyız.’ vurgusunu paylaştı.


AYDEMİR GÜNDEMİ YORUMLADI


TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında ülke aktüeli, iktisadi ve siyasi gelişmeleri yorumlayan Milletvekili Aydemir, TÜSİAD’a tepki gösterdi, Kılıçdaroğlu’nun 1 yıl önceki “Sınavsız üniversite” söylemini verilerle tekzip etti.


AYDEMİR AZERBAYCAN MİLLİ KURTULUŞ GÜNÜNÜ KUTLADI


Azerbaycan bayramı olan,  Millî Kurtuluş Gününü kutlayan Milletvekili Aydemir, Karabağ başta olarak şehitleri rahmet ve minnetle andı, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in şahsında Azerbaycan halkının kurtuluş coşkusunu paylaştı.


AYDEMİR MUŞLU ANNELERİ GÜNDEME TAŞIDI


Ülkeyi bölüp, parçalamak, kardeşi kardeşe düşürmek isteyenleri lanetleyen, dağa kaçırılmış evlatlarının yolunu gözleyen Muşlu Annelerin destekçisi olduklarını kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Diyarbakır’da, Hakkari’de, Muş’ta, milli birliğe ihanet eden odaklara karşı tarihi direniş gösteren analarımızın ellerinden öpüyoruz. ‘ dedi.


MUHALEFET SESSİZ!


Muhalefetin Diyarbakır’da olduğu gibi, Muşlu Annelerin feryatlarına da sessiz kaldığını, Milletin bu gerçeği gördüğünü belirten Milletvekili Aydemir, ‘Çünkü bu milletin feraseti, bu milletin basireti, bunların kıvamsızlığını teşhis ediyor. ‘ diye konuştu. Milletvekili Aydemir, ‘Bunların heybesinde hizmet diye bir gaile yok yok. Yani beyin kıvrımlarında bu millete dönük herhangi bir endişe taşımıyorlar.’ dedi. Milletvekili Aydemir, muhalefetin millete yönelik bir endişesinin olmadığını, tek dertlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidardan düşürmek olduğunu söyledi


‘HDP’E BÜYÜK TEPKİ VAR’


Milletvekili Aydemir, ‘Kürt orijinli insanlarımızın hdp’e tepkileri büyük. Muş’ta evlatları için, tıpkı Diyarbakır anaları gibi sokağa çıkan anaların yanında olduğumuzu bildiriyorum. Onlarla beraberiz. Onlar bu milletin asil parçaları. Evlatlarını, biz de biliyoruz ki zorla kaçırdılar, götürdüler. İnşallah evlatlarına kavuşacaklar. O kavuştukları da bütün milletimiz için hizmet etmeye devam edecek. Allah’ın izniyle, nedamet getirecekler ve bu millet için çalışacaklar inşallah. ‘ kaydını düştü.


ÖĞRENCİ AFFI


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Grup toplantısında verdiği mesajlara dikkat çeken Milletvekili Aydemir, öğrenci affıyla çok geniş kitlelere müjde verildiğini belirtti. Öğrencilerin af beklentilerinin karşılık bulduğu, halkın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a minnettarlıkta yarıştığını ifade eden Milletvekili Aydemir, ‘Üniversite affı ile ilgili bu çok sayıda mesaj aldık. Gençlerden, ailelerinden arayanlar oldu. Minnettarlığını ifade edenler oldu. Dolayısıyla milletin yüreğinde böyle bir genişleme oldu. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. ‘ dedi.


AYDEMİR’DEN POZİTİF SİYASET VURGUSU


.AK Parti Milletvekili Aydemir, basın toplantısında, siyasette topluma sürekli müspet mesajların verilmesi gerektiğini, AK Parti olarak bu ilkeye dikkat ettiklerini ancak muhalefetin tam tersi ve yalan mesajlarla toplumu kandırmaya çalıştığını ifade etti.


‘KAYBETTİLER’


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Türk Hava Yolları’nın marka adıyla ilgili açıklamasını anımsatan Milletvekili Aydemir, “Cumhurbaşkanımız hava yolumuzun adını ‘Türk Hava Yolları’ diye değiştirdi. Bundan sonra ‘Türk’ ifadesinin kullanılacağını söyledi. Biz milleti birleştirmenin derdindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde insanlar tek millet çatısı altında birleşti. Hepimiz Türk milletinin esaslı parçasıyız. İstismarcılar, heybesinde hizmet kavramı olmayanlar bu istismarını da kaybetti.” diye konuştu.


‘ADAYLARINI AÇIKLAYAMIYORLAR’


Altılı masanın cumhurbaşkanı adayını açıklayamadığını dile getiren Milletvekili Aydemir, “Muhalefet adayını ister açıklasın ister açıklamasın, neticede kaybedecekler. Çünkü bu milletin basireti bunların kıvamsızlığını bilecek durumdadır. Bunlar hem HDP’den utanıyor hem de ondan vazgeçemiyorlar. HDP bunları korkutmuş. Millet bunların kumaşlarının bozukluğunun farkında.” ifadelerini kullandı.


 


 


 


Kaynak: ErzurumGazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu